Még januárban felbontottuk az I. kerületi önkormányzat és a Budavári Labirintus Kft. között 1993 óta fennálló kulturális és közművelődési célokra megkötött hasznosítási szerződést, mert a hasznosítás jellege eltér a megengedettől – jelentette be tegnap a két éve húzódó ügy kapcsán Horváth Tivadar, a budavári önkormányzat jegyzője. Hozzátette: az ügyben a kerületi ügyészséghez is fordultak. – A hatósági szerződés felbontása után a kft. folyamatosan vádaskodik: a törvények betartására felesküdött köztisztviselőket elfogultsággal, a kerület polgármesterét becsületsértéssel vádolják. Sőt, az utóbbi hetekben már azt állítják: az önkormányzat saját maga rendez a Várlabirintusban, titokban diszkópartikat úgy, hogy az egészet a Budavári Labirintus nevében teszik, majd az ebből származó bevétel a hivatal veztőinek zsebébe vándorol. Határozottan visszautasítom a magam és az önkormányzat nevében a vádakat, hiszen bizonyítékaink vannak birtokunkban: a partikat a Budavári Labirintus Kft. és nem az önkormányzat szervezte. Az ügyészség után a bírósághoz is fordulunk – szögezte le a jegyző.
A kenyértörésre 2002 januárjában került sor, amikor a Nagy Gábor Tamás polgármester által aláírt felmondást megküldték a Budavári Labirintus Kft. igazgatójának, Erdélyi Gábornak. A kerület jegyzője elmondta: a velünk polgári szerződésben álló partner azóta folyamatosan torzító és a tényeket elferdítő magatartást folytat, minden lehetséges fórumon feljelentést tesz, demonstrál az önkormányzat ellen.
A jegyző kijelentette: nem engedhetik meg, hogy az önkormányzattal szerződésben álló kft. a hasznosítási szerződésben foglaltakkal ellentétes rendezvényeket bonyolítson le, s zavarja az itt élők nyugalmát. Példaként egy 2002 februárjában megtartott partit hozott fel, amikor a helyszíni bejárás során a barlangrendszer Lovas utcai bejárata felől erős partifüstöt és egy „Bolondvár” feliratott láttak. A rendezvényt az önkormányzat tudta nélkül, a hasznosítási szerződés értelmében kötelező engedélykérelem nélkül tartották meg.
Erdélyi Gábor, a Budavári Labirintus Kft. igazgatója szerint viszont a hasznosítási szerződés felmondása önkényes és alaptalan volt. – Egy piaci versenyről van szó, amely az 1983-ban megnyitott és a Panoptikumként ismert barlangrész jogutódja, az 1997-ben létrejött Budavári Labirintus Kft. és az I. kerület felügyelete alatt álló Várbarlang között zajlik. 1999-ben a Várbarlang bezárt, és csak bizonyos alkalmakkor vagy előzetes bejelentés alapján lehet látogatni. Állítása szerint éppen a Várbarlang rendezte 2000 őszétől 2001 teléig illegális partijait a Budavári Labirintus nevében, a nagyobb haszon reményében – fogalmazott. Szerinte később kiderült: a budavári önkormányzatnak nincs is szerződése a hasznosításra a Kincstári Vagyoni Igazgatósággal.
Jön a húszezer forintos érme, mutatjuk, ki lesz rajta
