Rács mögött marad John Lennon gyilkosa, Mark David Chapman, ugyanis a kegyelmi kérvények ügyében eljáró New York állambeli igazságügyi illetékesek ismét elutasították Chapman szabadlábra helyezési kérelmét – adta hírül az MTI. A kegyelmi kérvényeket vizsgáló bizottság álláspontja szerint Chapmant nem lehet kiengedni a börtönből, mert nincs garancia arra, hogy szabadlábra helyezése után nem jelent majd veszélyt a társadalomra.
Chapman 1980. december 8-án lőtte agyon a legendás Beatles együttes tagját New Yorkban, manhattani lakásának küszöbén. A most negyvenkilenc éves Chapman életfogytiglani börtönbüntetését tölti a New York állambeli Attica fegyházban. New York állam törvényeinek értelmében azonban a börtönben eltöltött húsz év után az elítélteknek kétévente joguk van kegyelmi kérvényt benyújtani.
Chapman már élt is ezzel a joggal 2000 októberében, de a hatóságok elutasították kérelmét. Akkor John Lennon özvegye, Yoko Ono határozottan kiállt a kérvény elutasítása mellett, és a hatóságoknak írt levelében külön kiemelte, hogy sem ő, sem Lennon fiai nem éreznék magukat soha többé biztonságban, ha a gyilkost kiengednék a börtönből. Az ITAR-TASZSZ jelentése szerint Chapman október 9-én – éppen John Lennon születésnapján – értesült arról, hogy továbbra is börtönben kell maradnia.
Yoko Ono békedíjat alapított. John Lennon születésének 62. évfordulójára Yoko Ono új békedíjat alapított. Az 50 ezer dollárral járó „LennonOno Grant for Peace” elnevezésű díjat szerdán az izraeli Zvi Goldstein és a palesztin Khalil Rabah kapta. Yoko Ono elmondta: a díjat csak konfliktusövezetben élő művészeknek ítélik oda. A díjátadást az ENSZ székházában rendezték, és mintegy 300 diplomata és művész vett részt rajta. Jelen volt Kofi Annan ENSZ-főtitkár is. (MTI)
Az olimpiai bajnok csak aranytussal tudta legyőzni, Siklósi Gergely vb-ezüstérmes
