Peresz meglepetése
Brüsszel. Simon Peresz izraeli külügyminiszter egy belga hetilapnak úgy nyilatkozott, hogy Jasszer Arafat palesztin elnök legitimitása nem kérdőjelezhető meg. Peresz rámutatott: bár kétséges, hogy Arafat képes-e reformokat végrehajtani a Palesztin Hatóságban, valamint az, hogy valóban elkötelezte-e magát a terrorizmus letörése mellett, legitimitása nem lehet vita tárgya. (MTI)
Keresztúthoz érkezett a Sinn Fein
Tony Blair brit miniszterelnök egy belfasti beszédében azt üzente Gerry Adamsnek, a Sinn Fein vezetőjének, hogy értékelése szerint a Sinn Fein és az egész köztársasági mozgalom válaszúthoz ért. Vagy továbbra is fegyveres fenyegetéssel akarja elérni célját, vagy a demokratikus politika útján. Amennyiben a válasz igen – ígérte Blair –, cserébe rövid úton kivonják a brit haderőt Ulsterből. (J. L.)
Sztrájk Itáliában
Róma. A legerősebb szakszervezeti szövetség, a CGIL felhívására nyolcórás általános sztrájkot tartottak Olaszországban.
A munkabeszüntetés a Berlusconi-kormány munkaerő-piaci reformjai ellen irányul, valamint a hanyatló gazdaság miatti dolgozói elégedetlenséget jelzi, ám abban nem vett részt a két másik nagy szakszervezet. (MTI)
Parlamenti válság Lengyelországban
Varsó. Aleksander Kwasniewski nem zárja ki, hogy amennyiben a parlament munkáját egyes frakciók továbbra is megbénítják, előre hozott választásokat tartsanak Lengyelországban. A szejm ülése szerdán és csütörtökön botrányba fulladt, miután az ellenzéki képviselők egy része a kormánykoalíció részét képező Lengyel Parasztpárt néhány képviselőjével karöltve – a Stoen varsói áramszolgáltató privatizációja ellen tiltakozva – megbénították a törvényhozás munkáját. (MTI)
Zelenszkij így ássa alá a független igazságszolgáltatást
