Ma már a közvéleményt nem érdekli a bezárás oka – állítólag a szerb maffia védelmi pénzzel zsarolta a tulajdonost, aki el is költözött a Tisza partjáról –, inkább az foglalkoztatja a nagyérdeműt, hogy mikor nyit ki újra kedves cukrászdája. Az elmúlt másfél év alatt csendben folyt a rehabilitáció, a nyár közepén azonban szenzációs fordulatot hozott. A régi falak bontásánál olyan képzőművészeti alkotásokat fedeztek fel, amelyek Szegeden páratlannak számítanak. A rekonstrukció belső építésze, Romhányi László és Sándor Eszter szerint soha nem derült volna ki, hogy milyen lehetett az alföldi polgári díszítőművészet az 1876-os nagy árvíz előtt, ha nincs ez a felújítás.
A Virág cukrászda története ugyanis nem 1920-ban kezdődik, amikor a Temesvárról áttelepült Virágh testvérek kibérelték a helyiséget. Persze ők nagyon sokat tettek különleges szolgáltatásaikkal azért, hogy a város idegenforgalmi nevezetességévé váljék a kávézó. Most, az átépítés idején Romhányi László felkutatta a ház történetét, és a falbontással egyidejűleg derült ki, hogy a Virág előtt is cukrászda működött az eklektikus épületben, amit 1872-ben húztak fel. A nagy árvíz azonban sokat rombolt a házon, de nem döntötte le. A jelenlegi rekonstrukcióval a Virág elődje, az Árvai cukrászda falai is megelevenedtek. Nyolc festékréteget kapartak le, és az utolsónál bukkantak rá a múlt század előtti díszítőelemekre. Kisterenyei Ervin restaurátor vezetésével újrafestik a faliképeket, amelyek csak két boltíven maradtak fenn, mivel a figurákat időtálló festékkel vitték a mennyezetre. Kisterenyei szerint a lelet valóságos kincs; olyan motívumokat, amelyeket megelevenítenek, azelőtt nem lehetett látni. Valójában a felújítás is a falikép rekonstrukciója miatt késik, amely várhatóan az év végére befejeződik.
Fontos hír még a Virág régi szerelmeseinek, hogy nem vesztek el a százéves velencei csillárok és tükrök és üzembe tudják állítani a herendi porcelánból készült antik kávéfőzőt is. A mostani rekonstrukció után remélhetőleg nyugodt, békés évek következnek az intézmény életében, hiszen 1991-ben még arról folyt a vita, autószalont nyissanak-e a patinás cukrászda helyén…
Megegyeztek Gyökeres Viktor klubváltásáról, az ügynöke döntötte el a vitát
