Jól nyomon követhető a hazai pénz- és tőkepiac fejlődése a rendszerváltozás óta, ha valaki a Magyar Pénzügyi és Tőzsdei Almanach évenkénti köteteit áttekinti. Az 1990-ben kiadott első kötetben még 352 oldal elegendőnek bizonyult a szektor bemutatására. 1992-től azonban már két kötetre bővült a kiadvány, 1994-től pedig három vaskos kötetben fértek csak el a pénzügyi szolgáltatók adatai. A túlzott növekedés korrekciója leghamarabb a brókercégek között ment végbe. A tőzsde fénykorában meglévő száz szolgáltató kétharmada azóta távozott a piacról. Ez a változás az almanach karcsúsodásán is tetten érhető: az idei kiadás újra kétkötetes lett. A piaci szereplők számbeli csökkenése, a szektorban uralkodó dekonjunktúra a pénzügyi kiadványokra szakosodott kiadót is arra kényszerítette, hogy új szolgáltatásokkal álljon elő. Az internet elterjedésével kézenfekvőnek mutatkozott megjelenés a világhálón, de ehhez meg kellett találni azt a módot, hogy továbbra se váljék érdektelenné a nyomtatott verzió.
Ez a dilemma akadályozta sokáig a súlyra is tekintélyes MPTA CD-n való megjelentetését, noha arra régóta igény van. Az idén megszületett a megoldás, s a kiadó ígérete szerint még ebben a hónapban kiadják az almanach digitális változatát egy keresőprogrammal kiegészítve.
Tett egy kalandos kitérőt a kortárs irodalom felé is Kerekes György vállalkozása, amikor megjelentették Pozsgai Zsolt drámakötetét. Ez a kísérlet azonban csak megerősítette a kiadót abban, hogy továbbra is az 1990-ben választott szakterületükön maradjanak.
Bóka János: az Európai Bizottság költségvetési javaslata nem mutat utat a versenyképesség helyreállításához
