Ez év októberében visszavonta keresetét a többségi állami tulajdonú Defend Security Kft. a másodfokú bírósági perben, amelyet Eörsi Mátyás országgyűlési képviselő ellen 2001 tavaszán indított jó hírnévhez fűződő személyiségi joga megsértése miatt. A Defend első fokon ugyanis megnyerte a pert. Eörsi – a nem jogerős ítélet szerint – valótlanul állította, hogy a cég 500 millió forintos köztartozást halmozott fel. Eörsi a Defend döntésének következtében mentesül a nem jogerősen megítélt 800 ezer forintos kártérítés megfizetése alól. A per megszüntetése jogi szakértők szerint sem gazdaságilag, sem üzletpolitikailag nem volt indokolható, a háttérben politikai érdekek húzódhatnak.
A feljelentés szerint a Defendnek – a per megszüntetése miatt – üzleti kára is származott, mivel a társaság jó hírnevének folyamatos sérelme miatt számos megbízási szerződését felmondták. A cég a jó hírnév sérelmét megállapító ítélet alapján vagyoni kárának megtérítését is kérhette volna a jogsértő képviselőtől – véli a feljelentő.
A per érdekessége volt, hogy a Defend kontra Eörsi-ügyben a felperest és az alperest is a Bárándy Ügyvédi Iroda munkatársai képviselték: míg a felperes nevében Bárándy György, az alperes érdekében a per kezdetén fia, Bárándy Péter, jelenlegi igazságügy-miniszter járt el.
További kuriózum, hogy Bárándy György, az Eörsi elleni pert megbízói utasításra megszüntető ügyvéd védi a Defend volt ügyvezetőjét, Földi Lászlót abban a büntetőeljárásban, amelyet a Proware nevű magáncég által a Magyar Fejlesztési Banknál végzett vizsgálata alapján indítottak jogosulatlan adatkezelés gyanúja miatt. Bárándy korábban sikerrel védte Földit az emlékezetes Nyírfa-ügyként ismert büntetőperben, amely szintén szocialista– szabad demokrata kormányzati hatalom alatt indult.
Egy internetes kerekasztal-beszélgetésen Bárándy Pétertől megkérdezték: mi a véleménye arról, hogy „a többségi állami tulajdonú Defend Security Kft. nyerő állásban megszüntette a pert Eörsi Mátyás ellen?”. Az igazságügy-miniszteri válasz szerint egy bírósági eljárásban a jogerős ítélet meghozatala előtt lehetetlen megállapítani, hogy az ügy végül is nyert ügy lesz, vagy vesztett. Az ügyvéd a polgári perben kötve van ügyfele utasításához, amennyiben az úgy látja jónak, ügyvédjét bármilyen, törvényes eljárási cselekményre utasíthatja.
A Defend Security Kft. többségi állami tulajdonban van, fő tulajdonosa tavaly április óta a Magyar Fejlesztési Bank.
Tegnap a Parlamentben Tóth Ferenc (Fidesz) interpelláció útján azt kívánta megtudni: felmerült-e a korrupció gyanúja annak kapcsán, hogy a Defend Kft. egy számára kedvező elsőfokú ítélet után visszavonta az Eörsi Mátyás ellen hitelrontás miatt benyújtott keresetét. Az interpellációt megválaszoló Szalay Gábor (SZDSZ) a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium politikai államtitkára kijelentette: a kereset visszavonása a Defend Kft. azon új üzletpolitikáját tükrözi, amely a peres ügyektől megválva, a cég számára új piaci helyzetben való talpon maradásra összpontosít. Az államtitkár szerint „a Defend Kft. jó üzleti hírnevét nem Eörsi véleménye károsította meg, hanem sokkal inkább az, ahogy létrejött és működött a piacgazdaságban, versenyen kívül, az állami megrendelések biztosította remek és kényelmes helyzetben„.
Az ellenzék nagy derültsége közepette megadott választ követően Répássy Róbert (Fidesz) jegyzőkönyveztette Kuncze Gábor megjegyzését, amely a fideszes honatya szerint úgy hangzott: „Mi van, tolvajbanda, nem tetszik a válasz?” Répássy bejelentette: Kuncze Gábort be fogják perelni.
Szétverte a jegyautomatát és a várótermet, de ez nem volt elég, leköpte az ellenőrnőt, majd ütötte, ahol érte
