Ismét fellángoltak az önkormányzati választások után, a Békés megyei Doboz település főterén felállított obeliszk csúcsán ágaskodó vörös csillag megítélése körüli indulatok. Balogh Lajos Barna, a Dobozi Református Egyházközösség lelkésze levélben fordult a belügyminiszterhez és a legfőbb ügyészhez. Lamperth Mónikától a törvényesség helyreállítását kéri, míg Polt Pétertől azt várja, hogy döntsön: Dobozon tiltott önkényuralmi jelképet bocsátanak-e közszemlére.
A szovjet katonák emlékére állított obeliszk tetejét a mai napig vörös csillag „díszíti”. A helyi önkormányzat épületének bejárata a Magyarországi Kommunista Párt (MKP) alapítójának, Somló Dezsőnek állít emléket. – Dobozon a munkásmozgalom teljes apparátusáról máig megmaradt elnevezésű utcanevek is azt jelképezik, hogy a település jelenlegi szocialista vezetése ezekkel a szimbólumokkal fejezi ki hatalmát – állítja Balogh Lajos Barna.
A lelkész a belügyminiszter asszonyhoz írott levelében kitér arra: az önkormányzati választások után ismét sorozatosan féltéglával dobják be a parókia valamelyik ablakát. Volt példa arra is, hogy több alkalommal letörték a református templom hirdetőtábláit, megrongálták a hivatal kapuját. Előfordult olyan eset is, amikor a támadók tettüket úgy kommentálták: „Takarodjatok innen, mert mi kommunisták vagyunk!” A dobozi lelkész úgy gondolja: azért indult meg ismét a személye elleni támadás, mert ha a település vezetői a „rugót” kiiktatják, örökre nyertek.
Balogh Lajos Barna véleménye szerint az ablak megdobálásának politikai színezete van. A lelkész állítja: mindez azután kezdődött, hogy a megyei főügyészség elutasította korábbi beadványát a szovjet emlékmű vörös csillagával kapcsolatosan, s határozatában kimondta: a település központjában található emlékmű az önkényuralmi jelképpel a helyén maradhat. Az indoklás szerint: „Igazából annak van jelentősége, hogy az emlékművet a harcokban elesett szovjet katonáknak állították. Az emlékműállítás a célja, és nem az időpontja lényeges. Az orosz nagykövetség és a Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézetének álláspontja szerint a dobozi szovjet emlékmű és az azon elhelyezett feliratok és jelképek védelmet élveznek.” A lelkész úgy gondolja, a Hadtörténeti Intézet véleménye a törvény erejét nem befolyásolhatja, ezért a napokban a Legfőbb Ügyészséghez fordult, s arra kéri a hivatalt, állapítsa meg: Dobozon tiltott önkényuralmi jelképet bocsátanak közszemlére. A település polgármestere az ügy-gyel kapcsolatban nem kívánt nyilatkozni.
Szétverte a jegyautomatát és a várótermet, de ez nem volt elég, leköpte az ellenőrnőt, majd ütötte, ahol érte
