Sok diák utazott a Kirjat-Menahém peremnegyedből a belvárosba tartó autóbuszon, a sebesültek között gyerekek és nők is vannak. A robbanás pillanatában a busz tele volt. Az izraeli rendőrség egyébként a 22 éves Nael Abu Hilál személyében azonosította a merénylőt. A Hamász nevű szélsőséges palesztin szervezet katonai szárnya, az Ezeddin al-Kasszám Brigádok vállalta magára a merényletet. A szélsőséges fegyveres csoport hasonló merényletek folytatását ígérte a megszállt területek minden pontján.
Az izraeli miniszterelnöki hivatal elítélte a merényletet. „A palesztin terroristák változatlanul ragaszkodnak a vérontáshoz és csak akkor elégedettek, ha ártatlan izraeli életeket oltanak ki” – mondta David Baker, a miniszterelnöki hivatal tisztségviselője. Raanan Giszin, a kormányfő szóvivője pedig közölte, hogy Izrael gyors választ fog adni a véres merényletre. Az izraeli külügyminisztérium bejelentette azt is, hogy a jeruzsálemi merénylet kizár minden tárgyalást az ENSZ, az Európai Unió, az Egyesült Államok és Oroszország alkotta kvartett béketervéről. A véres akciót elítélte a Jasszer Arafat elnök vezette Palesztin Hatóság, Oroszország, George W. Bush amerikai elnök és Javier Solana, az Európai Unió (EU) kül- és biztonságpolitikai főképviselője is.
Néhány órával a jeruzsálemi merénylet előtt az izraeli hadsereg egyik egysége hajnalban behatolt Betlehembe, és több palesztin aktivistát őrizetbe vett. Az izraeli hadsereg szóvivője viszont az akcióval kapcsolatban azt közölte, hogy a Sin Bét, a belbiztonsági szolgálat két körözött terroristát – a Fatah mozgalom tagjait – tartóztatott le a Betlehemben.
Közben George W. Bush amerikai elnök kormánya 2,16 milliárd dollár katonai segélyt kért Izrael számára a 2004-es pénzügyi évre a kongresszustól, valamivel többet a 2003-as évre javasolt 2,1 milliárdnál.
Gőzerővel zajlik a Tisza Pártban a migrációpárti érzékenyítés
