Átfogó fejlesztési terv
Az EU 2003. március végéig észrevételezi a magyar Nemzeti fejlesztési tervet, majd július végéig elkészül a közösségi támogatási keretterv – mondta Baráth Etele tegnap. Utalt arra, hogy a társadalmi egyeztetés tapasztalatai alapján a szűken vett és az európai uniós források fogadását lehetővé tevő Nemzeti fejlesztési terv mellett készül egy átfogó fejlesztési terv is. (MTI)
Távozik a Flextronics?
Ha Magyarország az EU-csatlakozás után nem tartja fenn továbbra is a multinacionális vállalatoknak nyújtott adókedvezményeket, a Flextronicsnak át kell gondolnia itteni tevékenységét – idézte a Napi Gazdaság a bécsi Wirtschaftblatt című lapot. A lap által idézett vezető szerint egy esetleges kedvezőtlen uniós megállapodás nem csupán hazánkat érintené érzékenyen, hanem veszélybe kerülhetnének az Ausztriában és Németországban fenntartott munkahelyek is. (B. M. T.)
Luxusszállodák Budapesten
A felújított Corinthia Grand Hotel Royal vasárnap fogadja első vendégeit. A teljes beruházás a szálloda megvásárlásával együtt 80 millió euróba került. A tervek szerint 2003 végére szeretné megnyitni az öt plusz egy csillagos New York Palace hotelt az építtető, az olasz Boscolo csoport. A Boscolo csoport saját pénzéből 30 millió eurót fordít a projektre, a többi pedig bankoktól érkezik. (MTI)
Szovátai perek
A szovátai privatizáció ellen indított folyamatos perek legfeljebb hátráltathatják, de semmiképpen nem akadályozhatják meg a már beindult munkálatokat – jelentette ki Wisky Péter, a magyarországi érdekeltségű Salina Invest Rt. vezérigazgatója, aki azt követően nyilatkozott, hogy a román legfelső bíróság csütörtökön a felek kérésére jövő év március 25-re elnapolta a szovátai privatizáció ellen indított per tárgyalását. (MTI)
Felbontott szerződés?
A Regionális Fejlesztési Holding (RFH) Rt. kezdeményezte a nyíregyházi konzervgyár, az EKO Kft. tavaly decemberi megvételekor kötött üzemeltetési, szindikátusi és opciós szerződések hatálytalanítását, mivel a szerződések gazdasági tartalmuk és az állam által megfogalmazott elvárások megvalósulása szempontjából hiányosak. (MTI)
Több befektetés Közép-Európában
Az idei év első hat hónapjában 54 százalékkal nőtt a Közép- és Kelet-Európába irányuló befektetések száma a 2001. januártól júniusig tartó periódushoz képest – derül ki az Ernst and Young European Investment Monitor felméréséből, mely szerint a legjelentősebb növekedés Magyarországon, Oroszországban és Romániában tapasztalható. London és Párizs ugyan listavezetők a befektetések vonzásában, azonban Prága és Magyarországon belül Heves megye egyre kedveltebb célpont. (MTI)
Szepesfalvy: A Tisza és Vitézy Dávid a kocsmalobbisták mellé állt a lakosokkal szemben
