Medgyessy Párizsba utazik
Budapest. Medgyessy Péter miniszterelnök a francia kormányfő meghívására november 5-én Párizsba látogat – közölte Gál J. Zoltán csütörtökön. A kormányszóvivő elmondása szerint Medgyessy Pétert fogadja Jacques Chirac francia államfő is. A tárgyalások középpontjában várhatóan az Európai Unió bővítése és a csatlakozási tárgyalások még nyitott kérdései szerepelnek. (MTI)
Amerika megsértette Kanadát
Washington. Az Egyesült Államok a széles körű kanadai felháborodás hatására csütörtökön úgy döntött, hogy az amerikai határőrizeti szervek többet nem vesznek ujjlenyomatot az északi szomszéd ország minden közel-keleti születésű állampolgárától, illetve nem készítenek róluk fényképet nyilvántartásba vételükhöz. Az ottawai kormány szerdán azt tanácsolta a közel-keleti muzulmán országokból származó kanadaiaknak, hogy gondolják meg kétszer is, mielőtt az Egyesült Államokba utaznak. (MTI)
Bali csak a kezdet?
Canberra. Az indonéziai Bali szigetén történt pokolgépes merényletet az al-Kaidával kapcsolatban álló terroristák követték el, s a jövőben minden biztonsági erőfeszítés ellenére újabb hasonló terrorcselekmények várhatók – közölte csütörtökön Denis Richardson, az ausztrál titkosszolgálat főigazgatója. Új-Zéland a nemrég hatályba lépett terrorizmusellenes törvény alapján csütörtökön betiltotta a Dzsemáa Iszlámija szervezetet. (MTI)
Parasztpárti siker Lengyelországban
Varsó. Helyhatósági választások második fordulóját tartották tegnap Lengyelországban. Az eredmények szerint a legtöbb polgármester a kormánykoalíció részét képező Lengyel Parasztpárt soraiból került ki. A voksolás múlt vasárnap tartott első fordulójában megválasztották a helyi polgármesterek felét, többségüket a kisebb, húszezer lakosnál kevesebbet számláló településeken. (MTI)
A Vatikán aggodalmai
Róma. II. János Pál pápa és Valéry Giscard D’Estaing, az Európai Konvent elnöke között tárgyalás zajlott le csütörtökön az európai bővítésről. A megbeszélés után Joaqín Navarro Valls, a Szentszék szóvivője kijelentette, a pápa aggodalmának adott hangot az európai alkotmánnyal kapcsolatban. Így az európai országok hívőinek a közössége érezni akarja, hogy megbecsülik identitását. A hívők azt is várják, hogy az alkotmány elismerje a társadalom kialakulásához adott hozzájárulásukat és a nemzeti szintű szabályozásoknak köszönhető státusukat. (MTI)
Szenzációs magyar diadal a birkózók rangsorolóján
