Véglegesnek tekinti a koalíciós szerződés tegnap elkészített tervezetét Bőhm András, az SZDSZ frakcióvezetője. Tudatta: a tervezetet átküldte az MSZP-nek is, amelyet szerinte a szocialistáknak is el kell fogadniuk. Mint mondta, az MSZP-nek is be kell látnia, hogy a két pártnak végre meg kell egyeznie. A szerződéstervezet részleteiről szólva Bőhm közölte: a főpolgármester-helyettesek a saját területük fejlesztési terveit önállóan készítik el úgy, hogy azok összhangban legyenek a finanszírozási tervekkel. A helyettesek hatásköre csupán anynyiban változik, hogy a sportért a továbbiakban nem Szolnoki Andrea (SZDSZ), hanem Bakonyi Tibor (MSZP) lesz a felelős. Ennek oka, hogy az ifjúsági és sportügyekkel egy önálló grémium foglalkozik.
Gy. Németh Erzsébet is egy, a szocialisták által véglegesnek tekintett szerződéstervezetet juttatott el az SZDSZ-hez. Az MSZP frakcióvezetője lapunk kérdésére elmondta: a két dokumentum között az a különbség, hogy a szocialistáké tiszta hatásköröket rendel a főpolgármester-helyettesekhez. – Ez azt jelenti, hogy a városfejlesztés hétéves tervét nem a pénzügyekért és költségvetésért felelős főpolgármester-helyettes készíti el, hanem a város üzemeltetéséért és fejlesztéséért felelős helyettes – jelentette ki Gy. Németh, aki szerint már csak az SZDSZ-en múlik, hogy mikor kötik meg a koalíciós szerződést.
Titkos hitelügylet. Üzleti titokként kezeli a tervezett 32 milliárd forintos hitel felvételének körülményeit a fővárosi önkormányzat, a kölcsönszerződést tartalmazó előterjesztést csak a közgyűlési képviselők ismerhetik meg. Mint arról már beszámoltunk, a hitelfelvételt Atkári János főpolgármester-helyettes azzal indokolta, hogy jövőre kell visszafizetni az 1998-ban kibocsátott kötvények értékét, ez összesen 21 milliárd forintra rúg. A hitel felvételéről jövő heti ülésén dönt a közgyűlés. Bőhm András, az SZDSZ frakcióvezetője lapunknak elmondta: a banki szabályzat miatt kell üzleti titokként kezelni a hitelszerződést.
*
Jövő héten napirenden a „gödör”. A Fővárosi Közgyűlésnek a jövő heti ülésén döntenie kell az Erzsébet tér értékesítési pályázatának kiírásáról. A kormány keddi ülésén, a közgyűlés kezdeményezésére a hónap végéig meghosszabbította a november 10-én lejárt határidőt. A kabinet határozatának értelmében ötmilliárd forintnál olcsóbban nem adható el az ingatlan.
Kapu Tibor édesanyja nyilatkozott a fia hazatéréséről + videó
