Eddig még ismeretlen az a villarajongó, aki Baján október 16-17-18-án, majd 30-án összesen 2108-szor hívta az RTL Klub Való Világ című műsorának kiszavazószámát. Nem is lenne ez sajtóhír, ha a saját telefonját használta volna, de a valóságshow-ba beleszerelmesedett telefonáló a bajai városháza vonalait terhelte majd 232 000 forinttal.
A telefonos ügy akkor pattant ki, amikor a bajai polgármesteri hivatalba megérkezett a telefonszámla, ami majd egyharmaddal több az átlagos telefonszámla öszszegénél. Völgyesi László címzetes főjegyző azonnal belső vizsgálatot rendelt el az ügyben. – A választás előtti napokban nyolc, egymástól független vonalról valaki több mint kétezerszer felhívta a Való Világ kiszavazós telefonszámát. Találtunk olyan telefonszámot, amelyikről hat másodpercenként kezdeményeztek hívást – magyarázta a főjegyző, aki először nem is értette, miről van szó, mert saját bevallása szerint nem nézi a műsort. Mint mondta, az is elképzelhető, hogy a polgármesteri hivatal számítógépes rendszerébe tört be valaki, de ez (még) nem bizonyított. Belső vizsgálatot indított, és a bajai rendőrkapitányságon hűtlen kezelés és számítógépes csalás gyanúja miatt feljelentést tett. – Mivel ezekben a napokban az önkormányzati választás kapcsán tartott felkészítésen tartózkodott a dolgozók egy része, szűkíthető a gyanúsítotti kör – tette hozzá. – Ha megvan a tettes, és valóban az önkormányzatnál dolgozik, akkor súlyos fegyelmi büntetés vár rá, amiben benne foglaltatik az elbocsátás is – közölte a főjegyző.
Jogos a polgárok felháborodása. Többen megjegyezték, hogy közpénzen szórakoznak a hivatalban. Érthető, ha a városházának égetően fontos, hogy eredményesen záruljon a rendőrségi vizsgálat.
– A híváslistát a napokban ellenőrzik munkatársaink – nyilatkozta lapunknak Vakulya Ottó alezredes, Baja rendőrkapitánya. Vizsgálják az internetes betörés lehetőségét is, de az elsődleges megállapítás szerint nem történt külső behatolás. Grünfelder Zoltán őrnagy a vizsgálati alosztály vezetője elmondta: szakértői véleményre várnak, mert más a bűncselekmény minősítése, ha bentről követték el (hűtlen kezelés), vagy ha kívülről behatoltak a hivatal számítógépes rendszerébe (számítógépes csalás, lopás). Kérdésünkre kifejtette, a hat másodpercenkénti ismétlődés nem feltétlenül utal hackerre, hiszen azt lehetővé teszi a hívásismétléses tárcsázás is.
A rendőrség nem árult el többet, de megtudtuk, hogy leginkább egy hivatalban dolgozó alkalmazott lehet a tettes.
Magyar Péter nem emeli fel a szavát Zelenszkijnél a kárpátaljai magyarokért
