Wittich Tamás, a szakszervezeti szövetség megbízott elnöke az MSZOSZ munkájáról, helyzetéről, illetve programjáról szólva kifejtette: 1998 és 2002 tavasza között a magyar szakszervezeti mozgalom egyik „legsötétebb” korszakát élte át. – Létünket is kockára tettük, amikor januárban együttműködési megállapodást írtunk alá Medgyessy Péter miniszterelnök-jelölttel és tettekkel is segítettük a baloldali erők választási győzelmét – fogalmazott Wittich. Hangsúlyozta: az MSZOSZ elvárja a kormánytól, hogy a szociális fordulat megvalósításában a hatalom pozíciójában is legyen elkötelezett. Wittich szerint a szövetségnek nem sikerült megvalósítania, hogy a piacgazdaság körülményeihez igazodó szervezeti struktúrát állítson fel, és hogy az ágazati integrációval válaszoljon a globalizáció kihívásaira.
– Ma már megkerülhetetlen a meglévő erőforrások összevonása annak érdekében, hogy jelentős tagsággal rendelkező, kollektív szerződés kötésére, illetve nyomásgyakorlásra képes ágazati stuktúra alakuljon ki – jelentette ki Wittich.
A kongresszus ma módosítja az MSZOSZ alapokmányát, illetve választ új tisztségviselőket. Egyetlen jelöltként várhatóan azt a Wittich Tamást választják elnöknek, aki Sándor László májusban történt váratlan lemondása óta tölti be a megbízott vezetői posztot.
Az ötvenhez közeledve visszatér a pályára a 23-szoros Grand Slam-bajnok teniszező
