Székely Jenő, a Defend Vas megyei kirendeltségének értékszállítási és ATM-üzemeltetési vezetője elmondta, hogy a december 3-án szabálytalanul megtartott taggyűlést követően a társaság vezetése felrendelte Budapestre az összes megyei vezetőt. Előttük az egyik ügyvezető megerősítette, hogy folynak a tárgyalások a Group 4-gyel a Defend eladásáról, s közölte azt is: a potenciális vevőnek átadta a defendes dolgozók névjegyzékét. Székely Jenő levélben kért választ a Defend ügyvezetésétől, hogy milyen alapon szolgáltatták ki a dolgozók nevét, illetve milyen szempontok alapján döntik el, kit vesz majd át a Group 4.
Kecskeméti Sándor, a Group 4 ügyvezetője a Magyar Hírlap kérdésére kijelentette: ha egy munkáltató munkát szerez a piacon, akkor szíve joga eldönteni, hogy kivel dolgozik együtt és kivel nem. Azt ugyanakkor nem cáfolta, hogy adatokkal rendelkezik a Defend munkatársairól.
Földi László, a Defend volt ügyvezetője kérdésünkre közölte: a társaság minden dolgozójáról rendelkezésre áll egy dosszié, amelyben a munkavállalók önéletrajza, illetve több más, velük kapcsolatos információ szerepel. Ezeket az adatokat a dolgozók munkába állásától kezdve bizalmas információként kezelték, amelyekhez illetéktelenek nem férhettek hozzá – szögezte le.
Jogi szakértők, köztük Futó Barnabás ügyvéd, lapunk megkeresésére elmondták: amennyiben a Defend jelenlegi vezetése valóban információkat szolgáltatott a cégnél dolgozó személyekről a konkurens Group 4 számára, úgy megvalósult a jogosulatlan adatkezelés bűncselekménye. Hozzátette: illetéktelen számára nem szolgáltathatott volna információt a Defend. Megjegyezte továbbá: ha különleges személyes adatokat is átadtak a Group 4-nek, akkor a bűncselekmény-sorozat elkövetésének minősített esete valósult meg. A Defend Kft. egyébként mintegy kétezer-ötszáz személyt foglalkoztat, tehát az információk átadásakor kétezerötszáz-rendbeli jogosulatlan adatkezelést követhettek el.
Eközben december 28-ra újra összehívták a Defend taggyűlését, így a többségi tulajdonosok vélhetőleg ismét megpróbálnak dönteni a cég végelszámolásáról. Emlékezetes: a társaság december 3-i taggyűlését törvénybe ütközően hívták össze, ezért annak minden határozata semmis. A Defend többségi tulajdonosának, az MFB-nek a szóvivője elmondta: szabályosnak tartják a korábbi taggyűlést, de nem akarják, hogy jogi bizonytalanság alakuljon ki az ügyben, ezért inkább elfogadják a taggyűlés megismétléséről szóló javaslatot.
Nem kellett Eörsi pénze. Negyvenkét napja nem tudni, miért szüntette meg a kormányváltás után a Defend Kft. az Eörsi Mátyás SZDSZ-es képviselő ellen hitelrontás miatt indított pert, amelyet első fokon megnyert, és amelyben a bíróság Eörsit nyolcszázezer forint kártérítés megfizetésére kötelezte – interpellált tegnap a parlamentben Tóth Ferenc (Fidesz). Ki döntött erről, ki miatt nem kell kifizetnie Eörsinek a nyolcszázezer forintot? – kérdezte a képviselő. Szalai Gábor (SZDSZ), a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium államtitkára szerint semmiféle nyomásgyakorlás nem volt. Valószínűleg a Defend új vezetése új tényekkel ismerkedett meg – mondta.
Három felnőtt és egy gyermek halt meg az M1-es autópályán történt brutális balesetben
