Az akció irányítója, K. József alezredes a Havaria Press szerint azzal fenyegette meg a lakás bejáratánál álló nőt, hogy lelövi, ha barátja nem jön ki. A lakásban tartózkodott egyébként a nő édesanyja is. Az udvaron álló alezredes fegyvere, egy nagy tűzerejű, 9 mm-es pisztoly ezután elsült. A lövedék a lőirányban álló kommandósok előtt lévő téglarakásba csapódott. Nem sokon múlt, hogy a K. Attila elfogására felsorakozott kommandósok közül senki sem sérült meg. Az őrizetbe vétel az incidens ellenére sikeres volt. Az esetet júliusban már vizsgálták, akkor azt állapították meg, hogy az alezredest nem terheli felelősség. Az eset után nem sokkal menesztették a terrorelhárító szolgálat parancsnokát. Azóta az ügyben több panasz érkezett az országos rendőrfőkapitányhoz, aki fegyelmi vizsgálatot rendelt el.
Kovács Ágnes, a Készenléti Rendőrség szóvivője megerősítette: valóban folyik fegyelmi vizsgálat az ügyben, de részleteket annak befejezéséig nem kívánnak nyilvánosságra hozni.
Mint arról már korábban hírt adtunk: információink szerint K. Attila csepeli fiatalember dobta fel Kaisert és Hajdút a rendőröknek. Úgy tudjuk, hogy a férfi volt a páros bűntársa a tavaly december 5-i, csepeli postarablásban. K. Attilát júliusi elfogása után a vérengzés szemtanúival próbálták felismertetni, de eredménytelenül. Később alkudozni próbált a nyomozókkal, hogy akkor hajlandó feladni Kaisert és Hajdút, ha elnéznek bűncselekményei felett. Így lett belőle különösen védett tanú, ám úgy tudjuk, hogy információival egyelőre csupán a csepeli rablásban tudott segédkezni a rendőröknek.
Ismeretes: Kaiser Edét és Hajdú Lászlót gyanúsítja a rendőrség a nyolc halálos áldozatot követelő móri mészárlás elkövetésével. Ezenkívül a hatóságok szerint még két fegyveres rablás írható a bűnözőpáros számlájára: a 2001. szeptember 27-én Budaörsön, K. Károly ellen elkövetett emberölési kísérlet, illetve rablás, valamint 2001. december 5-én egy fegyveres csepeli postarablás.
László András értékelte a brüsszeli szavazást
