A peres ügyekről a Defend tulajdonosai 2002. szeptember 12-én határoztak. A birtokunkban lévő jegyzőkönyv szerint a peres felekkel történő megállapodásról kizárólag a taggyűlés dönthet. A kormányváltást követően a Fidesz közeliként emlegetett, bár többségi állami tulajdonban lévő Defend Kft. vezetését menesztették. Az új menedzsment azonnal elállt attól a pertől, amelyet még Földi László, a Defend korábbi ügyvezetőjének instrukciói alapján indított a cég Eörsi Mátyás ellen, aki azt állította, hogy a Defendnek ötszázmillió forintos adótartozása van. A bíróság első fokon megállapította, hogy Eörsi valótlan állításokat tett és megsértette a cég jó hírét, ezért nyolcszázezer forint megfizetésére kötelezték.
Hallatlanul bosszantott, amikor a Defend új ügyvezetője, Mári Imre arra utasított, hogy álljak el a pertől – fogalmazott Bárándy György, a társaság korábbi ügyvédje. Hozzátette: miután Eörsi Mátyás visszavonta a fellebbezését, a felszólításnak eleget kellett tennie.
A kormányváltás után egyértelművé vált, hogy a 2500 főt foglalkoztató, nyereséges Defendet ellehetetlenítik és megbízásait a rendkívül jó szocialista kapcsolatokkal rendelkező konkurencia kapja meg. Ezt támasztja alá az is, hogy a társaságot minden bizonnyal végelszámolják. Erről már egy jogtalanul összehívott taggyűlés döntött, ám a tulajdonosok a testület ülésének megismétlésére kényszerültek.
Egyes információk szerint a Group 4 a törlésre ítélt Defend megvásárlására törekszik, mi több, már konkrét adatai vannak annak munkatársairól. Jogi szakértők úgy vélték: a Defend jelenlegi vezetése jogosulatlan adatkezelés bűncselekményének sorozatát követhette el akkor, amikor a társaság dolgozóiról – felhatalmazás nélkül – adatokat adott át a konkurens Group 4-nek. A Defend többségi tulajdonosa, az MFB közleményben cáfolta, hogy konkurens cégnek adták át a névjegyzéket.
vezércikk a 7. oldalon >
Rekordot döntenek a korrupciós ítéletek Ukrajnában
