Folytatódik a Defend és Eörsi pere?

Nem állhatott volna el a Defend Kft. az Eörsi Mátyás (SZDSZ) ellen indított pertől, mivel ilyen határozat meghozatalára kizárólag a cég taggyűlésének van jogosítványa. Ezzel szemben a társaság ügyvezetője a taggyűlés hatáskörét elvonva döntött – tudta meg lapunk.

2002. 12. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A peres ügyekről a Defend tulajdonosai 2002. szeptember 12-én határoztak. A birtokunkban lévő jegyzőkönyv szerint a peres felekkel történő megállapodásról kizárólag a taggyűlés dönthet. A kormányváltást követően a Fidesz közeliként emlegetett, bár többségi állami tulajdonban lévő Defend Kft. vezetését menesztették. Az új menedzsment azonnal elállt attól a pertől, amelyet még Földi László, a Defend korábbi ügyvezetőjének instrukciói alapján indított a cég Eörsi Mátyás ellen, aki azt állította, hogy a Defendnek ötszázmillió forintos adótartozása van. A bíróság első fokon megállapította, hogy Eörsi valótlan állításokat tett és megsértette a cég jó hírét, ezért nyolcszázezer forint megfizetésére kötelezték.
Hallatlanul bosszantott, amikor a Defend új ügyvezetője, Mári Imre arra utasított, hogy álljak el a pertől – fogalmazott Bárándy György, a társaság korábbi ügyvédje. Hozzátette: miután Eörsi Mátyás visszavonta a fellebbezését, a felszólításnak eleget kellett tennie.
A kormányváltás után egyértelművé vált, hogy a 2500 főt foglalkoztató, nyereséges Defendet ellehetetlenítik és megbízásait a rendkívül jó szocialista kapcsolatokkal rendelkező konkurencia kapja meg. Ezt támasztja alá az is, hogy a társaságot minden bizonnyal végelszámolják. Erről már egy jogtalanul összehívott taggyűlés döntött, ám a tulajdonosok a testület ülésének megismétlésére kényszerültek.
Egyes információk szerint a Group 4 a törlésre ítélt Defend megvásárlására törekszik, mi több, már konkrét adatai vannak annak munkatársairól. Jogi szakértők úgy vélték: a Defend jelenlegi vezetése jogosulatlan adatkezelés bűncselekményének sorozatát követhette el akkor, amikor a társaság dolgozóiról – felhatalmazás nélkül – adatokat adott át a konkurens Group 4-nek. A Defend többségi tulajdonosa, az MFB közleményben cáfolta, hogy konkurens cégnek adták át a névjegyzéket.

vezércikk a 7. oldalon >

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.