Napi mélyponton a BUX

2002. 12. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elmaradt kedden Amerikában a kamatvágás, így a befektetők nem voltak rákényszerítve határozott elmozdulásra, a többség a partvonalon kívülről figyelt. A japán piac 0,87 százalékkal gyengült, amit azzal indokoltak az elemzők, hogy a spekulánsok az európai és az amerikai részvénypiacokra összpontosítanak.
Az európai piacokon változatos árfolyamok alakultak ki: a brit tőzsde egy százalék feletti drágulást jelzett, míg a német börzét a kieli Institut für Wirtschaftsforschung (IfW) a gazdasági növekedés ütemére adott előrejelzése gyengítette. Az IfW szerint 2003-ban egyszázalékos növekedési ütemet tart a korábban megjósolt 1,8 százalék helyett.
Budapesten 38 pontos emelkedéssel nyitott a BUX, de a reggeli növekedést nem sikerült megtartania, és tartós gyengüléssel egyre lentebb csúszott. Az amerikai kereskedések csökkenő iránya záráskor rátett még egy lapáttal a magyar beesésre, ennek eredményeként a BUX napi mélypontján, 7726,78 ponton, 194,88 pontot zuhanva fejezte be a napot. A forgalmi mutató 6,5 milliárd forintot jelzett, a legnagyobb érdeklődés a 2,8 százalékkal gyengülő Richter iránt volt. A vezető részvények kivétel nélkül olcsóbbak lettek: a Matáv 2,3 százalékkal, a Mol és az OTP 2,7-2,7 százalékkal került záráskor kevesebbe előző értékénél. A Pick közgyűlésén meglepetésre az Arago visszalépett a zártkörűvé válástól, de a kisrészvényesek szomorúan vették tudomásul, hogy azok, akik nem éltek a felkínált részvénycserével, csupán 4605 forintot kaptak minden egyes szegedi részvényért. A befektetők szerint a kapott 4605 forint akár kevés is lehet.
Meglepetést okozott tegnap a Phylaxia is azzal, hogy egy jugoszláviai befektető közreműködésével 2 560 000 darab új, 100 forint névértékű és kibocsátási értékű, „A” sorozatú névre szóló törzsrészvénynyel a társaság alaptőkéjét 1 285 654 600 forintra emelték. A Phylaxiára spekulálók szomorúan vették tudomásul, hogy jelen esetben nem az ír CrossVet emelt tőkét.
A Forrás Rt.-be apportálandó cégek kevesebbet érnek, mint amit az ÁPV Rt. megállapított – mondta tegnap Dióslaki Gábor, a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének (TEBÉSZ) elnöke. Dióslaki szerint a fő probléma az apportálandó három cukoripari cég bekerülési áránál jelentkezik; szerinte a cégek csupán 610 millió forintot érnek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.