Elmaradt kedden Amerikában a kamatvágás, így a befektetők nem voltak rákényszerítve határozott elmozdulásra, a többség a partvonalon kívülről figyelt. A japán piac 0,87 százalékkal gyengült, amit azzal indokoltak az elemzők, hogy a spekulánsok az európai és az amerikai részvénypiacokra összpontosítanak.
Az európai piacokon változatos árfolyamok alakultak ki: a brit tőzsde egy százalék feletti drágulást jelzett, míg a német börzét a kieli Institut für Wirtschaftsforschung (IfW) a gazdasági növekedés ütemére adott előrejelzése gyengítette. Az IfW szerint 2003-ban egyszázalékos növekedési ütemet tart a korábban megjósolt 1,8 százalék helyett.
Budapesten 38 pontos emelkedéssel nyitott a BUX, de a reggeli növekedést nem sikerült megtartania, és tartós gyengüléssel egyre lentebb csúszott. Az amerikai kereskedések csökkenő iránya záráskor rátett még egy lapáttal a magyar beesésre, ennek eredményeként a BUX napi mélypontján, 7726,78 ponton, 194,88 pontot zuhanva fejezte be a napot. A forgalmi mutató 6,5 milliárd forintot jelzett, a legnagyobb érdeklődés a 2,8 százalékkal gyengülő Richter iránt volt. A vezető részvények kivétel nélkül olcsóbbak lettek: a Matáv 2,3 százalékkal, a Mol és az OTP 2,7-2,7 százalékkal került záráskor kevesebbe előző értékénél. A Pick közgyűlésén meglepetésre az Arago visszalépett a zártkörűvé válástól, de a kisrészvényesek szomorúan vették tudomásul, hogy azok, akik nem éltek a felkínált részvénycserével, csupán 4605 forintot kaptak minden egyes szegedi részvényért. A befektetők szerint a kapott 4605 forint akár kevés is lehet.
Meglepetést okozott tegnap a Phylaxia is azzal, hogy egy jugoszláviai befektető közreműködésével 2 560 000 darab új, 100 forint névértékű és kibocsátási értékű, „A” sorozatú névre szóló törzsrészvénynyel a társaság alaptőkéjét 1 285 654 600 forintra emelték. A Phylaxiára spekulálók szomorúan vették tudomásul, hogy jelen esetben nem az ír CrossVet emelt tőkét.
A Forrás Rt.-be apportálandó cégek kevesebbet érnek, mint amit az ÁPV Rt. megállapított – mondta tegnap Dióslaki Gábor, a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének (TEBÉSZ) elnöke. Dióslaki szerint a fő probléma az apportálandó három cukoripari cég bekerülési áránál jelentkezik; szerinte a cégek csupán 610 millió forintot érnek.
Rekordot döntenek a korrupciós ítéletek Ukrajnában
