Washingtoni tisztségviselők mindenekelőtt az al-Ittihád al-Iszlámija nevű, szomáliai bázisú iszlám radikális csoportot gyanúsítják a robbantásos merénylet véghezvitelével. Az al-Ittihádnak – Szomália egyik legnagyobb iszlám szervezetének – kapcsolatai vannak az al-Kaidával, de nem tudni, hogy ezek a szálak mennyire szorosak. Julius Sunkuli kenyai belügyminiszter ugyanakkor közölte, hogy a rendőrség nem talált semmilyen kapcsolatot az al-Kaida és a merényletek miatt őrizetbe vett személyek között. Hozzátette, hogy az őrizetben lévőek mind külföldiek.
Az Egyesült Államok külügyminisztériuma szombaton mindazonáltal figyelmeztette az amerikai állampolgárokat, hogy terrorista merényletek célpontjaivá válhatnak Kelet-Afrikában és Jemenben. Sajtóhírek szerint az amerikai kormány már két héttel korábban értesült arról, hogy terroristák Kenyában merényletre készülhetnek nyugati célpontok ellen. Az információ az ausztráliai hírszerzéshez futott be, amely azt továbbította az Egyesült Államoknak. Az amerikai illetékesek azonban úgy ítélték meg, hogy az értesülés túl általános és nem eléggé hiteles, így nem intézkedtek. Ausztrália november elsején viszont figyelmeztette állampolgárait, hogy kerüljék el Mombasát és környékét.
Izraeli szakértők közben cáfolták, hogy fedélzeti elhárítórendszerrel lett volna felvértezve az az izraeli utasszállító repülőgép, amelyet Kenyában két rakétával támadtak. Előzőleg olyan latolgatások terjedtek el, amelyek szerint az Arkia légitársaság Boeing 757–300 típusú gépe hőálcázással terelte el magától a két rakétát, amikor felszállt Mombasa repülőteréről. Az AP által idézett izraeli szakértők szerint azonban a hőkereső rakéták nyilvánvalóan azért tévesztettek célt, mert idejétmúlt, pontatlan fegyverek.
A Hír TV is műsorára tűzi a Magyar Nemzet leleplező dokumentumfilmjét
