Küszöbön a megállapodás a Budapesti Értéktőzsde és a német Deutsche Börse között – értesült a Dow Jones hírügynökség. Az erről szóló – és akár rövidesen létrejövő – megállapodásról is tárgyalásokat folytattak a Deutsche Börse, a német tőzsdéket üzemeltető társaság és a Budapesti Értéktőzsde képviselői. Eszerint a magyar főváros értéktőzsdéje rákapcsolódhat a Deutsche Börse kereskedési rendszerére és viszont. (MTI)
***
Részesedést szerzett a Hungagent a Globusban. A társaság tegnapi hivatalos bejelentése szerint 61 178 darab Globus-részvényt vásárolt 13,55 eurós árfolyamon. Ezzel a Hungagent 2,76 százalékban vált tulajdonossá a konzervipari vállalatban. (Z. B.)
***
Kelet-Európában terjeszkedik az Österreichische Volksbanken (Népi Bankok) AG (ÖVAG). A konszern hálózatának nagyarányú átalakítását és egy nagyobb kelet-európai bank létrehozását tervezi. A tárgyalások még folynak, és Klaus Thalhammer, az ÖVAG vezérigazgatója szerint a döntés 2003 első negyedében várható. A Bécsben megszellőztetett elképzelés szerint az ÖVAG a kelet-európai bankot egyelőre a német DZ Bankkal kívánja megalapítani, amely az új pénzintézetben legfeljebb
49 százalékos résszel bírna. (MTI)
***
Felminősítette a szlovák devizaadósságot tegnap a Standard and Poor’s hitelminősítő az EU-integráció mélyülésére és a jó makrogazdasági teljesítményre hivatkozva. A londoni bejelentés szerint a hosszú futamú szuverén küladósság új osztályzata az eddigi BBB mínusz helyett BBB – pozitív kilátással. Ez a besorolás még mindig a megszorításokkal befektetésre ajánlott, spekulatív elemeket is tartalmazó sávban van, két lépésre az elsőrendű A kategória alapfokától, az A mínusztól. (MTI–Eco)
Hamarosan megkezdődhet a csődbe jutott utazási iroda utasainak kártalanítása
