Vegyes mozgások voltak tegnap a világ fontosabb tőkepiacain. Húszéves mélyponton zárta az évet a tokiói Nikkei. Az év utolsó kereskedési napján, tegnap 8579 pontig süllyedt az index lanyha üzletmenetben. Elsősorban a nagy exportőrök részvényei estek áldozatul a befektetők aggodalmai miatt kialakult eladói nyomásnak. Továbbra sem látszanak azok a jelek, amelyek a gazdaság közelgő élénküléséhez vezethetnek. A jen tartósan erősödik a dollárral szemben, ami tovább nehezíti az exportőrök dolgát. Az elektronikai vállalatok, valamint az autógyártók részvényei 0,9–2 százalékkal lettek olcsóbbak a tokiói értéktőzsdén. A többi távol-keleti piacon is hasonló trend alakult ki: legnagyobb mértékben a koreai tőzsde Kospi-mutatója veszített értékéből, amely 4,5 százalékkal került a pénteki szintje alá. Ehhez elsősorban a Samsung 6,6 százalékos, valamint a Hyundai 7,2 százalékos zuhanása segítette hozzá.
Londonban enyhe mínusszal, Frankfurtban szerény nyereséggel kezdődött a tegnapi kereskedés. Délután Frankfurtban 1,85 százalékos nyereséget mutatott a DAX, amikor a rövidített kereskedés befejeződött. Londonban tovább dolgoztak a brókerek. Ott a pesti tőzsde zárásakor másfél százalékos nyereségen állt az FTSE 100-as index. Párizsban viszont alig haladta meg pénteki szintjét a CAC.
A Budapesti Értéktőzsdén erős vételi nyomás alatt négy és fél éves rekordot ért el tegnap az Inter-Európa Bank (IEB) részvényeinek árfolyama. A középbank körül hónapok óta tartja magát a befektetők között terjedő pletyka, miszerint az IEB egy titokzatos felvásárló érdeklődésének középpontjába került. Hivatalos bejelentés tegnap sem történt. A pesti tőzsde többi papírjára nem ragadt át ez az élénkülés. A vezető részvények mindegyike olcsóbb lett. A Richter 2,3 százalékkal, az OTP két százalékkal, a Mol 1,9 százalékkal, a Matáv másfél százalékkal süllyedt a pénteki záróára alá. A BUX lanyha, kétmilliárd forintot alig meghaladó üzletmenetben másfél százalékkal csökkent, ami nem sok jót ígér a mai, rövidített kereskedés elé.
New Video Emerges of Ukrainian Recruiters Brutally Torturing Jozsef Sebestyen
