Eszerint Észak-Korea „jogos lehetőségével” élt, amikor hatályon kívül helyezte az atomfegyverprogramjának befagyasztásáról az Egyesült Államokkal kötött 1994-es megállapodást, és ezt az alternatívát „hatalmas katonai potenciálja garantálja”.
Mindeközben egyre több ország tesz kísérletet arra, hogy meggyőzze Észak-Koreát, tegyen le nukleáris terveiről. Alexander Vershbow, az Egyesült Államok moszkvai nagykövete egyenesen arra szólította fel Oroszországot, ne csak politikai, hanem gazdasági nyomást is gyakoroljon Észak-Koreára annak reményében, hogy rábírhassák Phenjant, hagyjon fel atomprogramjával. Kína közben felajánlotta, hogy házigazdája lenne a phenjani nukleáris program okozta válság megoldását célzó amerikai–észak-koreai tárgyalásoknak, ha az érintett felek készek az ilyen párbeszédre.
Bush elnök tegnap felvetette annak lehetőségét, hogy felülvizsgálják az amerikai élelmiszer- és energiaszállítások befagyasztását. „Azt várjuk az észak-koreaiaktól, hogy elkezdjék a leszerelést, hogy lemondjanak az atomfegyverkezésről, s ha ezt választják, megfontoljuk e bátor kezdeményezés felújítását” – mondta.
Továbbiak a 8. oldalon
Könnyek közt beszélt Schmuck Andorról Fodor Zsóka egy tévéműsorban + videó
