Országgyűlési képviselőként benyújtott írásbeli kérdésében Újhelyi István (MSZP) úgy vélekedett: miután az ügyészség gyakorolja a törvényességi felügyeletet, e szervnek kell vizsgálnia, hogy egy egyesület tevékenysége összhangban van-e a jelzett célokkal. A képviselő az MTI szerint a legfőbb ügyésztől választ vár arra is: lehetséges-e kapcsolat a Vér és Becsület Kulturális Egyesület, valamint a bejegyzett magyarországi jobboldali pártok között, és ha igen, akkor megvizsgálja-e az ügyészség ezen pártok törvényességét is. Újhelyi lapunknak úgy pontosította a hírt: valóban számos információ érkezett hozzá egyes pártként bejegyzett csoportosulások és a magyarországi neonácik együttműködéséről, de nem a mai parlamentben tevékenykedő pártokról van szó. Kérdésünkre, hogy Tóth András nemzetbiztonsági államtitkártól érdeklődött-e arról, a titkosszolgálat miért nem osztotta meg korábban a neonáci szervezetről begyűjtött információit az ügyészséggel, a politikus azt mondta: erről Kövér Lászlót és Demeter Ervint, az Orbán-kormány titokminisztereit kellene megkérdezni. Felvetésünkre, hogy több mint fél éve új kormány van hivatalban, Újhelyi azt felelte: ennyire behatóan nem vizsgálta a kérdést.
Demeter Ervin volt nemzetbiztonsági miniszter szerint egyesek ismét azt a régi lemez igyekeznek elővenni, hogy hazánkban jelentős erőt képviselnek a neonáci csoportok. – Ennek éppen az ellenkezője az igaz, hiszen az elmúlt évek során kiderült, Magyarországon a szélsőjobboldali szervezetek nem rendelkeznek anyagi háttérbázissal, és támogatottságuk is csekély – fogalmazott. Hangsúlyozta, hazánkban 1999 óta nem került sor neonáci megmozdulásra, a Nemzetbiztonsági Hivatal ezt követően mindig sikeresen megakadályozta az ehhez hasonló rendezvények megtartását.
Emlékezetes: a Nemzetbiztonsági Hivatal a múlt héten hozta nyilvánosságra, hogy a Vér és Becsület egyesület bejegyzésének felülvizsgálatát kezdeményezte a Fővárosi Főügyészségen. A hivatal
Vérfürdő Spanyolországban: utcai háború tört ki migránsok miatt
