Lapunk által megkérdezett szakszervezetek vezetői nem tudtak arról, hogy a postánál elfogadták-e már az üzleti tervet, ennek ellenére ma megkezdődnek a bértárgyalások a postánál. Korábbi bejelentések szerint ugyanis az üzleti terv elfogadása és sarokszámai ismeretében kezdődhetett volna meg az idei béralku.
Értesüléseink szerint az egyik üzleti terv alapján, az elbocsátások mellett, az országban működő 3200 postahivatalból mintegy hatszázat – a hatszáznál alacsonyabb lélekszámú településeken – zárat be a posta vezetése. A tervek között az szerepel, hogy ezekben a falvakban úgynevezett mozgópostai szolgáltatást vezetnek be.
Úgy tudjuk: a idei létszámleépítést további elbocsátások követnék, így négy év alatt 7500 munkavállalótól válna meg a posta. Ez érintené a már említett postahivatalokban dolgozókat, a fegyveres szolgálatot teljesítő biztonsági személyzetet és az informatikai részleget is. A társaság illetékese elképzelhetőnek tartotta, hogy a több üzleti terv valamelyikében szerepelhet a leépítés. Az átszervezések tavaly év végén megkezdődtek: a Budapesten működő két igazgatóságot összevonták, így jelenleg is folyamatban van mintegy háromszáz munkatárs elbocsátása.
A következő 3-4 évben olyan gyökeres változásokon kell átmennie a társaságnak, amelyet más állami cégek az elmúlt tíz évben már megéltek, és maguk mögött hagytak – áll a Magyar Posta lapunkhoz eljuttatott közleményében. Hangsúlyozzák: a posta valódi teljesítményelvű, rugalmas tevékenységet végző, felkészült és motivált munkatársakkal dolgozó szolgáltató vállalattá kíván válni.
Medgyessy Péter még miniszterelnök-jelöltként levélben tett ígéretet arra, hogy „a köz alkalmazottai, a nővérek, az orvosok, a postások és a tanárok visszakapják szakmájuk erkölcsi és anyagi megbecsülését”.
Kettészakad az ország, meglepetéseket tartogat az időjárás + videó
