Font Sándor (MDF) példátlannak nevezte azonnali kérdésében, hogy a gazdasági minisztérium két hónapon belül előbb megszüntette, majd több mint a duplájára emelte az ammóniumnitrát műtrágya vámpótlékát. Csillag István gazdasági miniszter bejelentette: a magas vámpótlékot azonnali hatállyal megszüntetik, és kivizsgálják, hogy ki milyen módon jutott haszonhoz. Répássy Róbert arra kért választ a kancelláriaminisztertől, hogy miért éppen Ron Werbert, az MSZP kampánytanácsadóját bízták meg annak a tanulmánynak az elkészítésével, amelyért tízezer dollárt fizettek ki neki közpénzből. A képviselő szerint legalább három pályázatot be kellett volna kérnie a MeH-nek. Kiss Elemér kancelláriaminiszter kijelentette: a közbeszerzési törvény előírásai nem teszik szükségessé pályázat bekérését ilyen összegű megbízásnál, egyébként pedig a Werberrel kötött megállapodás alapja a bizalmi viszony volt.
– Az a hatalom, amely békés bekiabálókkal vagy csendes emlékezőkkel szemben a rendőrséget veti be, nem csupán antidemokratikus, hanem fél a szavak erejétől – mondta felszólalásában Szájer József (Fidesz). A politikus egy híradására hivatkozva közölte: idén több tüntetést tiltott be a rendőrség, mint tavaly. Kuncze Gábor (SZDSZ) ugyancsak a nem engedélyezett tüntetések miatt szólalt fel. Lamperth Mónika belügyminiszter válaszában hangsúlyozta: a Civilek a Békéért nevű szervezet a rendőrséggel folytatott tárgyalások nyomán február 15-én megtarthatja demonstrációját. Fónagy János (Fidesz) úgy vélte: az egész magyar acélipar kilátástalan helyzetben van; több mint 200 ezer ember megélhetése függ az acélgyártóktól. Csillag István elmondta: az uniós tárgyalások nyomán 2006-ig támogathatják az acélipari szerkezetváltást.
A T. Ház tárgyalta, de nem szavazott a nemzetőrség létrehozásának visszavonásáról szóló határozati javaslatról. Az ellenzéki képviselők a Nemzetőrség felállítása mellett, a kormánypárti honatyák ellene érveltek. Iváncsik Imre, a Honvédelmi Minisztérium politikai államtitkára a határozati javaslat indoklásaként elmondta: a tárca vizsgálatai azt mutatják, hogy a Nemzetőrség létrehozásával elérendő célok előnyösebben valósíthatók meg az önkéntes tartalékos rendszer részeként. Simicskó István (Fidesz) emlékeztetett: a honvédség reformjáról 2000-ben 95 százalékos többséggel döntött a parlament, s ebben szerepelt, hogy meg kell vizsgálni a Nemzetőrség felállításának lehetőségét. Példátlannak nevezte, hogy egy tárca egy parlamenti határozat végrehajtása helyett annak hatályon kívül helyezésére tesz javaslatot. Hozzáfűzte: Juhász Ferenc miniszterjelölti meghallgatásán ennek ellenkezőjét ígérte. Bejelentette: módosító indítványt nyújtott be, amely a hatályon kívül helyezés dátumát 2050. december 31-re változtatná.
A házelnök javaslatára az Országgyűlés tegnap hetenkénti ülésezési rendet fogadott el. Elkezdték az országos területrendezési tervről, az agrárpiaci rendtartásról és egyebek mellett a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló javaslatok általános vitáját.
Ciprus lángokba borult, többen meghaltak + videó
