Hatszori próbálkozásra sem bocsátotta részletes vitára tegnap a parlament a nemzetőrség létrehozásáról szóló korábbi határozat hatályon kívül helyezéséről szóló javaslatot. A Fidesz ugyanis nem szavazott, az MSZP és az SZDSZ pedig nem tudta biztosítani a határozatképességet, a szavazást így elnapolták.
A kormányoldalról hárman voltak igazoltan távol: Medgyessy Péter miniszterelnök és Gál J. Zoltán kormányszóvivő, akik Brüsszelbe utaztak tegnap délután, valamint Páva Zoltán, aki kórházban volt.
A közmédiumok uniós tájékoztatási feladatainak költségvetési többlettámogatásáról szóló javaslatot is csak úgy fogadta el a T. Ház, hogy a 193 koalíciós képviselő mellett egy fideszes, Nógrádi Zoltán véletlenül az igen gombot nyomta meg. Az ellenzék legfőbb kifogása az volt, hogy a 900 millió forintból a Magyar Televízió egymaga többet kapna (500 millió forintot), mint az összes többi, azaz a Magyar Rádió, a Duna Televízió és az MTI. Egyetértéssel módosította a parlament a szabadalmi ügyvivőkről szóló törvényt.
Varga Mihály (Fidesz) volt pénzügyminiszter napirend előtt szóvá tette a lakástámogatások ügyében tapasztalható bizonytalanságot. Manninger Jenő (Fidesz) azt kérdezte: van-e összefüggés a MÁV szakszervezeti vezetőinek juttatott tavalyi 600-700 ezres fizetése és a vállalat óvodáinak bezárása között. Csillag István gazdasági miniszter szerint Európában nem egyedülálló, hogy a vasút szakszervezeti vezetőket magas besorolással alkalmaz. Miért vezet be létszámstopot és megszorító intézkedéseket a belügyminiszter a rendőrségnél a kormányfő által tett ígéret ellenére? – kérdezte interpellációjában Kontrát Károly (Fidesz). Lamperth Mónika belügyminiszter cáfolta ezt. Szerinte javulnak a rendőrségi dolgozók munka- és életkörülményei. Mint mondta, nem vezettek be általános létszámstopot, csak az országos és a megyei rendőr-főkapitányságoknál rendelték ezt el. Fónagy János (Fidesz) azonnali kérdésében bírálta, hogy az M5-ös autópálya Kiskunfélegyháza–Szeged, illetve a röszkei szakaszát a Strabag Kft. építi meg fővállalkozóként, ami szerinte azt jelenti, hogy mellőzik a közbeszerzést, és a munka nagy részét külföldi tulajdonban lévő cég végzi, javarészt magyar vállalkozók nélkül. Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter ezt mesének nevezte, egyben jelezte, hogy még nem zárultak le a tárgyalások.
Rejtélyes üzenettel búcsúzik Orbán Viktor Tusnádfürdőtől
