Jólelkűek, vendégszeretők, műveltek. Még a legegyszerűbb emberek is érdeklődnek a kultúra iránt. Igaz, kissé lusták, de egészében teljesen normális, sőt jó emberek. Ilyennek tűnnek a moszkvaiak a főváros azon vendégeinek, akiket megkérdeztek a közvélemény-kutatás során a „Moszkva a külföldiek szemével” projektben. A Novosztyi által ismertetett felmérés szerint többen hangsúlyozták a moszkvai üzletemberek, kereskedők és bankárok dinamikusságát, készségüket a személyes párbeszédre, az adott szó elsőbbségét a formális szerződésekkel szemben. Állították, hogy a moszkvai üzleti kultúra közeledik a nyugatihoz, habár még messze van attól. Jókat mondtak a moszkvai ügyvédekről, könyvelőkről, pénzügyi menedzserekről és számítógépes szakemberekről. A moszkvai hivatalnokokról megjegyzik: emberibbek, rugalmasabbak, operatívabban reagálnak az eseményekre az ország más régióiban lévő kollégáiknál, jobban ismerik munkájuk lényegét.
A megkérdezettek nehezményezik ugyanakkor az alacsony fokú étkezési kultúrát, a viselkedést nyilvános helyeken, a túlzott alkoholfogyasztást. Sok a gépjárművezetés közben a szabálysértés. Több megjegyzés utal arra is, hogy a felgyorsult élet, a globalizáció, a nyugati kultúra terjedésének egyik hatásaként azért tűnőben az egykor legendás kedvesség, vendégszeretet.
Ha nem vagy közeli barát vagy családtag, akkor a moszkvaiaknak nem is létezel. A moszkvaiak ma már mintha ritkábban mosolyognának, az ismeretlenekkel szemben agresszívebbek, különösen a közlekedési eszközökön – ezzel együtt is közvetlenebbek azonban még mindig, mint a nyugati társadalmakban.
Ilyen az, ha megépíti álmai autóját egy brit mérnök
