A lapunk birtokába került levél címzettjének – mint elmondta – nemcsak az vált gyanússá, hogy soha nem kérte az EU–Magyar Cégjegyzék című kiadványban való szerepeltetését, illetőleg hozzá sem érkezett ilyen felkérés a kiadótól; hanem elsősorban az, hogy az értesítésben szereplő repülőtér nem „cég”. Vélhetőleg az EU-csatlakozást használta ki egy szélhámos.
EU–Magyar Cégjegyzék Kiadó néven semmilyen gazdasági formáció nem szerepel a cégnyilvántartásban. A levélen feladóként szereplő, szegedi székhelyű Dél Ház Építőipari és Kereskedelmi Kft.-nek nincs kiadói jogosítása; a Céghírekben felsorolt tevékenységei mind az építőiparral kapcsolatosak. Az ott szereplő telefonszámon megtudtuk: a cég elköltözött, ám körülbelül egy hete napi ötven-hatvan telefonhívás érkezik a szomszédos üzletbe az EU–Magyar Cégjegyzékkel kapcsolatosan. A Dél Ház Kft. ügyvezetőjének mobiltelefonja nem csöng ki. Ugyanakkor elértük a cég egyik alkalmazottját, aki nem járult hozzá nevének közzétételéhez, annak ellenére, hogy osztályvezetőként szerepel az említett fizetési felhíváson. Elmondta: tudomása szerint az EU–Magyar Cégjegyzék Kiadó tulajdonosa egy jugoszláv úriember, akinek nem tudja a pontos nevét, és a kiadó valahol Nyugat-Európában van bejegyezve. A Dél Ház Kft.-nek magyarországi toborzást kellett volna végeznie a kiadó számára, illetőleg közölni az ügyfelekkel, hogy az első negyedévben ingyen szerepeltek az EU–Magyar Cégjegyzékben. Állítja, adminisztrációs hiba történt: a címeket egy hetvenezer címet tartalmazó Yellow Pages-adatbázisból töltötték le, amelynek használatára engedélyük volt. Április 9. óta 3500 levelet küldtek ki – az adatok válogatása nélkül, létező és nem létező cégeknek, de iskoláknak és óvodáknak is –, mielőtt, mint mondta, észrevették a tévedést. Azóta a reklamálásokat fogadják éjjel-nappal, tette hozzá, és arra kérik a telefonálókat, hogy a levelet dobják a kukába. Aki azonban átutalta a bankszámlaszámra a több mint kilencezer forintos összeget, az meg fogja kapni a kiadványt – tette hozzá.
Ha az ügyfelek mindegyike fizetett volna, a cég számlájára 33 millió forint folyna be.
N. Toronykőy Mártától, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferensétől megtudtuk: az EU–Magyar Cégjegyzék ügyében feljelentés érkezett a főkapitányságra, amit most vizsgálnak.
***
Felhívás közzétételi díj megfizetésére.
„Tisztelt Ügyfelünk! Felhívom figyelmét, hogy az Önök cége a Magyar Gazdasági Társaságok Cégjegyzékén kívül 2003. január 1-től megjelent az Európai Uniós Gazdasági Társaságok Cégjegyzékeiben is. Az EU–Magyar Cégjegyzék Kiadóban való megjelenés egyszeri díja 7500 Ft + áfa. Kérjük a mellékelt átutalási megbízást 8 napon belül teljesíteni. Az EU–Magyar Cégjegyzék egy példányát 30 napon belül postázzuk az Önök címére. Köszönettel: EU–Magyar Cégjegyzék Kiadó. 2003. 03. 31.” A kiadvány hiteléül osztályvezetői aláírás és bélyegző látható. Mellékeltek egy 9375 forintról szóló átutalási megbízást is az EU–Magyar Cégjegyzék Kiadónak címezve, bankszámlaszám feltüntetésével.

Hamarosan találkozhat Donald Trump és Orbán Viktor