Varga Mihály, a Fidesz gazdasági kabinetvezetője szerint 2004 a leépítés éve lesz, miközben az állam túlburjánzik, működtetése egyre drágább lesz. – A költségvetés sarokszámaiból kiderül, hogy az ideinél nagyobb arányú lesz az állami elvonások mértéke, azaz több adót és járulékot vonnak le a jövedelmünkből – hangsúlyozta a volt pénzügyminiszter. Hozzátette: elveszik az adómentességet a minimálbérből élőktől, a különböző adókedvezmények megvonásával, az áfa emelésével pedig összességében is nőnek az adóterhek.
Varga Mihály kifogásolta azt is, hogy a maradék nemzeti vagyon nagy részét is el akarja adni a kormány. Az eladósítás kategóriájába sorolta az önkormányzatok ellehetetlenítését is. Demszky Gábor főpolgármestert idézte, aki úgy fogalmazott: „már a falnál állunk, nincs hova hátrálnunk”. Kijelentette: a kormány egyre több kötelezettséget ró a településekre, ugyanakkor mind kevesebb pénzt juttat nekik. – Veszélyt jelent a gazdaságra nézve a rendkívül magasra szökött államadósság is, amely idén 2000 milliárd forintra emelkedett – jegyezte meg Varga. Összességében úgy vélte: a bejelentett költségvetés hátrányos a gazdasági élet szereplői számára, de vesztesei lesznek a gyermekek, a nyugdíjasok és az alacsony jövedelműek is.
László Csaba pénzügyminiszter tegnap sajtótájékoztatón tudatta: a jövő évi költségvetés az építés költségvetése. A pénzügyi tárca vezetője úgy véli: a 2004-es büdzsé a kormány által augusztusban elfogadott gazdasági program főbb pontjait tükrözi vissza, és megalapozza a hosszabb távon fenntartható gazdasági fejlődést, illetve a versenyképesség javulását is.

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére