Nagy rendőrségi és csendőrségi erőket kellett tegnap kivonultatni Belgrád központjában ahhoz, hogy kiszorítsák a tüntetőket a szerb parlament előtti térről. Az Önálló Szakszervezetek Szövetségének a felhívására kivonuló tízezres tömeg azonban több helyen is áttörte a rendőrkordont, s a helyszíni jelentések szerint szembeszálltak a rohamrendőrökkel. Néhányan megsérültek. Szemtanúk szerint két tiltakozót a mentők vittek el.
A szociálisnak mondott megmozdulás vezetői azonban azt szeretnék, ha a tömeg mindenáron megszállná a szkupstina bejáratát, hogy kikényszerítsék a tárgyalásokat a frakcióvezetőkkel követeléseikről, amelyek sorában első helyen van a kormány lemondása, a választások kiírása és a magánosítás leállítása. Csupa politikai követelés. Ezért nem is a kormánnyal keresik a kapcsolatot. A törvény tiltja a tüntetést a parlament előtt a törvényhozás ülésezése idején, ám a rendőri erők csak késő délutánra tudtak érvényt szerezni az előírásnak, és megtisztítani a teret, ebben azonban nagy segítségükre volt a hideg őszi eső.
A parlament kupolája alatt közben éppen a Zsivkovics-kormány sorsáról döntenek. Folytatódott a vita a radikálisok és Kostunica demokratáinak a bizalmatlansági indítványáról. A vitában szót kért Zsivkovics miniszterelnök is, aki kormánya legnagyobb eredményének nevezte, hogy Szerbia normális állammá vált. A bizalmatlansági indítvány megindoklására válaszolva kijelentette, hogy a reform fájdalmas folyamat, s megérti a tiltakozókat. Folytatni kell azonban a népszerűtlen intézkedéseket, a reform leállításának ugyanis katasztrofális következményei lennének.
A Natasa Micsics asszony, parlamenti elnök visszahívásáról folytatott maratoni vita véget ért, de még nem tűzték ki a szavazás időpontját a házelnök és a kormány iránti bizalomról.

Itt a bizonyíték: döbbenetes hasonlóságok vannak Gyurcsány és a Tisza Párt őszödi beszéde közt