Üzent a hágai törvényszék Belgrádnak, hogy érvényt kell szereznie a letartóztatási parancsoknak, és a koszovói bűncselekményekkel vádolt négy tábornokot ki kell szolgáltatnia a nemzetközi bíróságnak. Erről nem lehet tárgyalni, Belgrád azonban mégis magyarázatot kér Hágától, miért emeltek vádat a tábornokok ellen. Zoran Zsivkovics szerb kormányfő nyíltan meg is mondta, hogy létezik egy politikai megállapodás a hatalmakkal. A miniszterelnök egyébként támogatásáról biztosította a mára bejelentett szolidaritási rendőrnagygyűlést. Branko Krga tábornok, vezérkari főnök ugyancsak aggodalmának adott hangot a vádemelések miatt. A B92 rádióállomás híre szerint a szerb rendőrség és a biztonságiak hajszát indítottak Ratko Mladics tábornok után – akiről Belgrád azt állítja, hogy nincs az országban –, de nem sikerült kézre keríteni.
Mindeközben Belgrád Agim Ceku tábornoknak, a Koszovói Védelmi Hadtest parancsnokának a kiszolgáltatását kérte Ljubljanától. Az albán nemzetiségű főtisztet az Interpol körözőlevele alapján fogták el Szlovéniában, ám mire a szerb kiadatási kérelmet megvitathatták volna, a hatóságok el is engedték a letartóztatottat, aki Horvátországból utazott haza Pristinába, ahol közben tüntetést szerveztek támogatására. Hága cáfolta, hogy bármi köze lett volna az esethez.
Általános megdöbbenésre a szerb parlamentben Dragan Markovics honatya, a Szerb Egység Pártjának frakcióvezetője felszólította a rendőrséget, hogy a mai nagygyűlést kihasználva hajtson végre puccsot, és foglalja el az állami intézményeit.

Édesanyák szja-mentessége: történelmi lépés a magyar családtámogatásban