Gyurcsány újabb villaügye

Hogyan szerezte meg és adta tovább csaknem tízszeres áron Gyurcsány Ferenc azt a balatonszemesi üdülőt, amelyet a kilencvenes években az Állami Vagyonügynökség (ÁVÜ) nevében eljárva saját maga privatizált? A válasz: háborítatlanul. Gyurcsány Ferenc újabb ingatlanügye azt jelzi, aki a kiváltságos nómenklatúrához tartozott (tartozik), az mindent megszerezhetett, amit csak akart.

2003. 10. 05. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány nem csupán a balatonőszödi kormányüdülő megszerzésének virtuóz technikájával írta be nevét a hazai privatizáció történetébe. A „lízingelős” konstrukciónál is szellemesebb megoldással, egy sajátos apporttechnikával tette rá a kezét 1993 végén az Aldo és a Nomentana nevű cégein keresztül egy akkor tízmilliós értékűre becsült balatonszemesi villára is, amelynek privatizációs szerződésén alig száradt meg a privatizátor Gyurcsány neve. Gyurcsány a Creditum Rt. nevében az ÁVÜ megbízásából a Tervezésfejlesztési és Technikai Építészeti Intézetet előbb állami cégből részvénytársasággá alakította, majd értékesítette az elvtársi cégnek, ezután tulajdonostárssá fogadta az Aldo Kft. nevű cégébe. A cég, ha arculatát nem is, szemesi villáját elveszítette a röpke egy hónapos aldós tulajdonlásban. A villát később az egyik Gyurcsány-cégből a másikba apportálták, végül magánszemélyeknek értékesítették – immár piaci áron.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.