Példátlan és nemzetbiztonsági kockázatot jelent – itt tart most Magyar Péterék ukrán kémügye

Széles körű lejárató hadjárat indult Magyarország ellen, amelyet ukrán titkosszolgálatok vezényelnek le, a Tisza Párt pedig szorosan együttműködik velük.

2025. 05. 10. 8:20
Valerii Zaluzsnyij és Ruszin-Szendi Romulusz
Valerii Zaluzsnyij és Ruszin-Szendi Romulusz
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Széles körű lejárató hadjárat indult Magyarország ellen, amelyet ukrán titkosszolgálatok vezényelnek le, a Tisza Párt pedig szorosan együttműködik velük, ami példátlan és nemzetbiztonsági kockázatot jelent – jelezte Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője.

Az előzményekről lapunk korábban részletesen beszámolt: csütörtökön nyilvánosságra került egy honvédségi jelentés, amelyből kiderül, Ukrajna titkosszolgálata összejátszhat a Tisza Párttal. A dokumentum szerint Ruszin-Szendi Romulusz, az egykori vezérkari főnök – aki ma már a Tiszához tartozik – a hivatalos magyar állásponttal szemben ukránbarát nézeteket képviselt a NATO katonai tanácskozásain, és felszólalásait rendre a „Dicsőség Ukrajnának!” felkiáltással zárta.

A honvédségi jelentés mellett egy korábban készült hangfelvétel is megerősíti a gyanút, miszerint Ruszin-Szendi Romulusz aktív kapcsolatokat ápolt ukrán katonai vezetőkkel.

Ha nagyon akarjuk, ezeket a telefonszámokat fel lehet éleszteni majd, ha odakerülünk

– mondta egy alkalommal, egy másik alkalommal pedig arról beszélt, hogy vezérkari főnökként a legtöbbet a volt ukrán vezérkarfőnökkel találkozott.

Diplomáciai botrányt okozott Ukrajna

Ezt követően Ukrajna tovább fokozta a hazánk elleni retorikáját és azzal vádolta meg Magyarországot, hogy kémeket küldtünk Kárpátaljára. Erre válaszul Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken kiutasított két, diplomáciai fedésben dolgozó ukrán kémet Ukrajna magyarországi nagykövetségéről.  

Az ukrán titkosszolgálat magyar kémkedésre vonatkozó vádja mögött háborús propaganda és politikai szándék sejlik fel, mondta lapunknak Boros Bánk Levente, a Nézőpont Intézet politikai elemzési igazgatója. Szerinte az ügy időzítése nem független sem az uniós csatlakozási vitától, sem a magyar belpolitikai folyamatoktól. Az ukrán titkosszolgálatok aktív magyarországi jelenlétét sem tartja kizártnak.

Ukrajna a kárpátaljai magyar jelenlétet próbálja megkérdőjelezni azzal, hogy két személyt vádol katonai hírszerzéssel és hazaárulással. A Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány tudományos igazgatója, Lomnici Zoltán szerint az ukrán titkosszolgálat vádjai nemcsak a nemzetközi joggal ütköznek, hanem komoly támadást is jelentenek Magyarországgal, egy euroatlanti szövetségi rendszer tagjával szemben. A szakértő rámutatott, hogy hazánk 1998 óta egyértelmű biztonságpolitikai alapelveket követ, amelyek célja a függetlenség és a területi épség megőrzése, valamint a magyar állampolgárok biztonságának szavatolása.

Orbán Viktor miniszterelnök korábban úgy fogalmazott: Magyarország célkeresztbe került, mert a magyar emberek dönthetnek Ukrajna uniós csatlakozásáról. Orbán Viktor úgy látja, hogy Brüsszelnek és Kijevnek sem tetszik ez a helyzet, ezért indultak lejárató akciók hazánk ellen. A kormány válaszlépéseket ígér.

Borítókép: Valerij Zaluzsnyij és Ruszin-Szendi Romulusz (Forrás: Facebook)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.