Ahmed Korei kijelentette: nem akarja, hogy újra miniszterelnöknek nevezzék ki, amikor három hét múlva lejár a válságkormány mandátuma. Mint fogalmazott, „három hét múlva új palesztin kormány alakul, egy új miniszterelnökkel” – idézte szavait az AP. Korábban Jasszer Arafat palesztin elnök tanácsadója Gázában még azt közölte: megoldódott a nézetkülönbség Jasszer Arafat és Ahmed Korei között, a megállapodás lehetővé teszi, hogy a kinevezett kabinet, élén Ahmed Koreijel, vasárnaptól folytassa munkáját. Hozzátette: a kormány, amelynek Korei miniszterelnök mellett nyolc tagja lesz, ideiglenes kormányként működik majd, és alkalmas lesz arra, hogy a jelen helyzetben kormányozzon.
Előzetes hírek szerint egyébként az Európai Unió külügyminiszterei hétfői, luxemburgi ülésükön sürgetni fogják, hogy az új palesztin miniszterelnök kapjon valódi hatáskört, hogy a biztonsági szolgálatok mind az ő ellenőrzése, irányítása alá kerüljenek, és hogy kormánya legyen határozott a reformok folytatásában.
Kiszivárgott információk szerint az uniós külügyminiszterek a hétfői tanácskozáson határozott hangú nyilatkozatban bírálják majd Izraelt. A tagállamok ugyanis helytelenítik a zsidó állam területe és Ciszjordánia közötti „biztonsági kerítés” építését, s az izraeli haderő pénteki, gázai övezeti behatolását, amely hét palesztin halálát okozta, s amelyet az EU illetékesei „az erő túlzott alkalmazásának” minősítenek.
– Az akció addig folytatódik, ameddig szükséges – idézte az AFP az izraeli hadsereg szóvivőjét. A „Gyökérkezelés” fedőnévvel, a terroristák fegyvercsempész-útvonalainak felszámolására pénteken indított hadműveletben főként az Egyiptom felől illegálisan érkező fegyverszállítmányokat próbálják feltartóztatni. A hadsereg szóvivője elmondta, hogy az akcióban részt vevő katonák egy részét vasárnapra virradóra visszavonták ugyan, közben azonban újabb egységeket telepítettek a térségbe.

Deák Dániel: A Momentum után Gyurcsányékat is eltakarították a globalisták