Elsősorban a Hassan közreműködésével magánszemélyek és cégek számára történt átutalásokról kérdezte az ügyészség védencemet – mondta érdeklődésünkre Falah Salha, a pénzmosással gyanúsított szír férfi egyik ügyvédje. A jogász kifejtette: ügyfele nem tudott arról, hogy kiknek fizette be a milliókat, mert Kulcsár csak a számlaszámokat közölte vele. A budapesti pénzváltókban és utazási irodában is érdekelt arab vállalkozó összesen 2,8 milliárd forintot vett fel az Inter-Európa Bankból – a pénzt a gyanú szerint a K&H Equitiesnél sikkasztották el –, amelynek egy részét Kulcsár Attila utasítására egy közvetítőnek kellett átadnia, akiről csak annyit tudott, hogy taxis és Gyuszinak hívják. – El Abed Hassan kétszer is arra utasította egy-egy alkalmazottját, hogy kövessék Gyuszi taxist, s ekkor kiderült, hogy a fuvaros a Magyar Távirati Irodába és a Magyar Televízióba vitte az átvett mintegy ötvenmillió forintot – tájékoztatott Falah Salha. A jogász szerint azért követték a taxist, mert ügyfele korábban hitelt adott Kulcsárnak, és emiatt tudni szerette volna, hogy hová menjen, ha vissza kell kérnie a pénzét.
Miután a közvetítő észlelte, hogy a szír egyik beosztottja követi, felhívta Kulcsárt, aki azonnal Hassan értésére adta: ne követtesse a taxisofőrt, ha a továbbiakban is vele akar dolgozni.
Lapunk értesülése szerint bizonyított, hogy az arab vállalkozó által felvett milliárdok egy része a Mudura családhoz került, sőt a nagyváradi Lotus áruház építését is részben ebből finanszírozták. Úgy tudjuk, hogy az összeg német bankszámlákat is megjárt, mielőtt a vállalkozóhoz került volna. Mudura Sándor a Magyar Nemzetnek adott interjújában cáfolta értesülésünket.
A közelmúltban Forró Tamás, a Nap-kelte volt műsorvezetője ismerte el, hogy 64 millió forint érkezett tagi kölcsönként cége, a Tízezer Kft. számlájára. Ezt a pénzt Kulcsár Attila utasítására szintén El Abed Hassan fizette be a társaságnak. Forró cégéhez egyébként a sikkasztásban kulcsszerepet játszó Montrade Establishment Ltd. magyarországi képviseletétől is érkezett százmillió forint, amely mögött – a médiaszemélyiség szerint – szintén kölcsönszerződés áll. A galériatulajdonos exriporter elmondása szerint a tagi kölcsönről csak három hete tud, mióta a sajtó beszámolt arról. Lapunknak nyilatkozó jogászok gyakorlatilag kizártnak tartják, hogy ekkora öszszeg érkezéséről ne lett volna tudomása az egyik tulajdonosnak, ugyanis a vállalkozás taggyűlésének legkésőbb az éves beszámoló elfogadásakor jóvá kellett hagynia a tranzakciót. Megírtuk: Forró felügyelőbizottsági tagként szerepelt a KH Invest Befektetési Tanácsadó Kft.-ben, amelyben korábban Kulcsár ügyvezetőként tevékenykedett. Ebben a cégben szintén fb-tag volt Kerék Csaba, a Britton Kft. vezérigazgatója. A Britton egyébként egy időben tulajdonosként a Tízezer Kft.-ben is érdekelt volt.
A Fővárosi Főügyészségen múlt hét szombaton hallgatták ki El Abed Hassant, aki maga kezdeményezte ezt. Lapunk értesülése szerint a kihallgatásról készült jegyzőkönyvet az ügyészség már megküldte a rendőrségnek. A gyanúsított védői ügyfelük szabadlábra helyezését várják, miután Hassan mindenre kiterjedő feltáró vallomást tett, és szökésétől nem kell tartani. Falah Salha korábban lapunknak arról beszélt, hogy Hassan testvére, a jelenleg Szíriában tartózkodó Abdo Mahmoud hajlandó lenne visszatérni Magyarországra és tisztázni szerepét, ha nem helyeznék előzetes letartóztatásba.
Beszámoltunk róla, hogy több gyanúsított is kezdeményezte ügyészségi kihallgatását, így Rejtő E. Tibor, a K&H Bank volt vezérigazgatója, illetve Pinizsi Hajnalka, Kulcsár korábbi asszisztense. A bankárt a közelmúltban többször is kihallgatták a vádhatóságnál, a nyomozás érdekeire hivatkozva azonban részleteket senki sem közölt.

Édesanyák szja-mentessége: történelmi lépés a magyar családtámogatásban