Szívproblémákkal kezelték Tony Blairt

A brit közvéleményt váratlanul érte az a hír, hogy Tony Blairt, az Egyesült Királyság eddigi legfiatalabb miniszterelnökét szívritmuszavar miatt sürgős kórházi kezelésben kellett részesíteni. Bár röviddel a kezelés után hazaengedték, a brit médiában máris megindult a találgatás: meddig bírja az ötvenéves miniszterelnök azt a szédületes iramot, amely vezetési stílusát jellemzi?

Jotischky László
2003. 10. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tony Blair nehéz évre tekinthet vissza. Az iraki háború és az ezzel kapcsolatos ellentétek az európai szövetségesekkel, a David Kelly halálát követő Hutton-féle vizsgálat mind hozzáadódott az amúgy is bokros miniszterelnöki teendőkhöz. A kormánypárt évi konferenciája sem volt éppen izgalommentes, kivált Tony Blair kommunikációs főnöke, jobbkeze, a nemrég lemondó Alastair Campbell nélkül. A néhány éve még leginkább ifjú filmszínészre vagy sportemberre emlékeztető miniszterelnök arcán a nemrég feltűnő szemüveg körül egyre több barázda látható.
Régóta folyik a találgatás, hogy meddig marad Tony Blair a kormány élén. A konzervatívok ugyan még mindig nem tápászkodtak fel két megalázó választási vereségük után, de Blair pozícióját sosem a tory ellenféltől, hanem mindig saját pártjának elégedetlenkedőitől kellett félteni. A párt balszárnya nem tartja elég radikálisnak, elég szocialistának. Mi több, az elégedetlenkedőknek komoly jelöltjük van a miniszterelnöki székbe Gordon Brown pénzügyminiszter személyében. Évek óta rebesgetik: az 1997-es választás előtt Blair és Brown között megállapodás történt, hogy egy bizonyos időpontban Blair átadja helyét vetélytársának.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.