Erős ukrán lobbizás

Magyarországi látogatást tett a minap Szergej Taruta, a Donbass Ipari Szövetség (DISZ) elnöke. Korábban négy pályázó teljesítette a Dunaferr Rt. privatizációs tenderének részvételi kritériumait. Így az ÁPV Rt. az eredetileg hat jelentkező közül a brazil Companhia Siderúrgica Nacional; az ukrán Donbass Ipari Szövetség Korporáció és az Alcsevszki Vasmű Részvénytársaság konzorciuma; az orosz OAO Severstal; valamint az angol– indiai LNM Holdings és a cseh ISPAT NOVA HUT konzorciuma részvételi jelentkezését vette nyilvántartásba.

Hunyor Erna
2003. 11. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szergej Taruta, a DISZ elnöke minapi látogatása során úgy nyilatkozott: „Több acélipari vállalat stabilitásának és versenyképességének helyreállításával bebizonyítottuk, hogy a DISZ mint szövetség széles piacot, aktív kereskedelmi kapcsolatokat és hatékony együttműködést ajánl az integrált vállalatcsoporton belül.”
Szergej Taruta a Dunaferr privatizációjával kapcsolatban elmondta, hogy a szilárd pénzügyi és szakmai hátterű DISZ egyik legfőbb célja, hogy a magyar állam partnereként biztosítsa a Dunaferr jövőjét és a dunaújvárosi térség továbbfejlesztését. „Tartós jövőt tudunk garantálni a Dunaferr számára” – mondta az elnök.
Mint ismeretes, korábban négy pályázó teljesítette a Dunaferr Rt. privatizációs tenderének részvételi kritériumait. Így az ÁPV Rt. az eredetileg hat jelentkező közül a brazil Companhia Siderúrgica Nacional; az ukrán Donbass Ipari Szövetség Korporáció és az Alcsevszki Vasmű Részvénytársaság konzorciuma; az orosz OAO Severstal; valamint az angol-indiai LNM Holdings és a cseh ISPAT NOVA HUT konzorciuma részvételi jelentkezését vette nyilvántartásba.
A DISZ Ukrajna vezető acélipari vállalata, amelynek legfontosabb egységei a donyecki régióban találhatók. Ez a régió Ukrajna legfejlettebb és leginkább modernizált gazdaságú területe, több mint nyolcszáz iparvállalatával az ukrán nehézipar központja. Ukrajna lakosságának tíz százalékát kitevő népességével az ország kőszénkitermelésének több mint ötven százalékát, nyersvastermelésének 45 százalékát adja – tájékoztatta lapunkat a konzorcium.
A DISZ 1995-ben alakult meg, és ma már több mint negyven nagyobb kohászati, bányaipari, gépipari és agráripari vállalatot foglal magában. A DISZ összesített forgalma 2002-ben elérte a 2,8 milliárd dollárt, s a konzorcium összesen 120 ezer főt alkalmaz. A DISZ több sikeres átstrukturálási programot tudhat maga mögött, amelyeket a foglalkoztatottság szintjének csökkentése nélkül, a béreket folyamatosan fejlesztve hajtott végre. 2003-ban a svájci Dufercóval és az osztrák Voest Alpine-nal közösen – 350 millió dolláros beruházási program részeként – elindították az Alcsevszki Vaskohászati Kombinát átalakítási programját. A DISZ nemrég elfogadott egy csaknem egymilliárd dolláros nemzetközi fejlesztési tervet, amely 2010-ig határozza meg a vállalatcsoport befektetéseit.
A DISZ fő tevékenységi köre az acél, hengerelt termékek, acélcsövek és koksz termelése, valamint a vaskohászati és kokszoló berendezések gyártása, emellett érdekeltségei vannak az energetikában, nehézgépgyártásban, építőiparban, a telekommunikációban, valamint a rekreációs és az agrárszektorban is. A DISZ ezenkívül acéltermékek és az iparág kapcsolódó nyersanyagainak – szén, koksz, földgáz – nagykereskedelmével is foglalkozik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.