Magyarország európai uniós csatlakozásától, május elsejétől a Versenyképességi Tanács javaslata szerint be kellene vezetni az önbevalláson alapuló áfabefizetési technikát harmadik országok esetén is – mondta tegnap Gaál Gyula, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium politikai államtitkára a tanács ülését követően. Ezzel Magyarországnak mint a térség egyik logisztikai szolgáltatóközpontjának szerepét szeretnék megerősíteni. Az önbevalláson alapuló befizetési technikával a cégeknek nem kellene azonnal – amikor a termék átlépi a határt – befizetniük az áfát – tette hozzá. Az uniós országok gyakorlata a harmadik országok esetében vegyes. Hangsúlyozta, hogy az eddigi tapasztalatok szerint ennek a technikának jelentős forgalomvonzó hatása van.
A tanács ülésén szó volt a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium előterjesztéséről, amely a munkaerő-piaci helyzet várható alakulásáról és az ehhez kapcsolódó intézkedésekről szólt. „A mai nap egyik legfontosabb eredményének azt tekintem, hogy a jelek szerint együttműködés jött létre a munkaerő-piaci tárgyú előrejelzések készítésében a munkaügyi kormányzat és a munkaadói érdekképviseletek között” – hangsúlyozta az államtitkár. Ez azt jelenti, hogy a munkaügyi minisztérium módszertani segédlete mellett a különböző munkaadói érdekképviseletek tagjaik körében maguk gyűjtenek információkat. Az első féléves prognózis várhatóan februárra készül el. A kormány július 16-i ülésén döntött a Versenyképességi Tanács felállításáról. A testület feladata, hogy folyamatosan vizsgálja, milyen intézkedésekkel lehet elősegíteni Magyarország versenyképességének javítását. A tanács tagjai a pénzügyi, a gazdasági, a munkaügyi, valamint az oktatási tárca, illetve a befektetői érdekképviseletek képviselői.
A testület elnöke a gazdasági és közlekedési miniszter, a vállalati képviselők által választott társelnök pedig Sugár András, a Westel Mobil Távközlési Rt. vezérigazgatója.

Ezt gondolják a magyarok az új pápáról – videó