A vállalat vezetése csak olyan együttműködéssel vagy fúzióval ért egyet, amely a részvényeseknek értéket jelent – nyilatkozata a magyar és a lengyel nemzeti olajtársaság közötti exkluzív tárgyalásokról tegnap Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója. A Mol és a PKN Orlen képviselői április végéig megvizsgálják, hogy mely területen várhatják a legtöbb hasznot az együttműködéstől. Létrehozhatnak közös vállalatokat, összevonhatnak bizonyos üzletágaikat, de dönthetnek akár a teljes összeolvadásról is.
Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója kiemelte: a múlt heti együttműködési szándéknyilatkozat aláírása nyomán meginduló tárgyalásokról a közvélemény nem tudhat meg további részleteket, de a részvényeseket tájékoztatják a fejleményekről. Az együttműködés a folyamatban lévő ügyeket, például a cseh Unipetrol privatizációjába történő bekapcsolódást nem befolyásolja. A Mol vezetői szerint a megállapodással olyan közép-európai konszolidáció jöhet létre az olajiparban, amilyenre más ágazatokban nincs lehetőség.
Nyolc külföldi pályázó – köztük a Mol Rt. – adott be előzetes, nem kötelező ajánlatot az SNP Petrom nemzeti olajtársaságra – jelentette be Dan Popescu román gazdasági miniszter. Elmondta azt is, hogy a román kormány 2004. február végéig meghosszabbította a kötelező erejű ajánlatok beérkezési határidejét az eredetileg megadott január 31-ről. A nyertest március 31-én nevezik meg.

Luxusnyaraló csak milliárdosoknak? – Így szálltak el az árak a Balatonnál