Szakmai körökben úgy vélik, az idén már biztosan nem folyik be az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. kasszájába a Dunaferr Rt. privatizálásából származó vételár. Ma gazdasági kerekasztal-megbeszélést tart az LNM Group a Dunaferr Rt. privatizációjával kapcsolatos elképzeléseiről, stratégiai terveiről és az LNM regionális üzletfejlesztési politikájáról. E megbeszélésen talán kiderül, amennyiben ő lesz az új tulajdonos, megtartja-e a Dunaferr jelenlegi dolgozói létszámát vagy több ezer fős elbocsátásra lehet számítani, illetve mit szól ahhoz a kollektív szerződéshez, ami alapján jövőre minimum nyolcszázalékos bérfejlesztést kell végrehajtania. Annyi azonban bizonyos, hogy legutóbb október 21-én „üzletelt” az LNM, ugyanis aznap vette meg a lengyel acélművet.
Cégadatok szerint az LNM Group éves kibocsátása 34,8 millió tonna, idei forgalma 12 milliárd dollár, az amsterdami és a New York-i tőzsdén jegyzik részvényeit, s jelenleg 12 országban van jelen. Eladásainak 86 százaléka Észak-Amerikában és Európa országaiban zajlik.
Nem sikerült még egyezségre jutnia viszont Dunaújváros önkormányzatának az ÁPV Rt.-vel. Mint ismert, az önkormányzat 15-ös tulajdoni hányadot birtokol a Dunaferr Rt.-ben, amelytől szívesen megszabadulna. Az eredetileg hárommilliárd forint névértékű részvénypakettért cserébe az önkormányzat egy 30 hektáros földterületet, egy tanműhelyt, egy termelő-üzem-egységet, valamint a Dunaferr egyik részvénytársaságának részvényeit kéri.
Kálmán András, Dunaújváros polgármestere lapunknak elmondta: az ÁPV Rt. közölte, az első két kérést támogatja, az utóbbi kettőt viszont nem, mert az benne van a privatizációs portfólióban. Ezek helyett a városi sportingatlanokat ajánlotta fel az önkormányzat számára az ÁPV Rt. – mondta Kálmán András, aki hozzátette: ez viszont további egyeztetéseket igényel, mert tisztázni kell az ingatlanok és a 15 százalékos részvénypakett jelenlegi értékét. Az ÁPV Rt. november közepére ígérte ennek elkészítését – fogalmazott.
Dorkota Lajos, Dunaújváros országgyűlési képviselője közölte: senkitől semmiféle tájékoztatást nem kapnak a Dunaferr privatizációjával kapcsolatosan, s emiatt nem lehet csodálkozni azon sem – fogalmazott –, hogy a Dunaferr dolgozói bizonytalanok, s az állásukat féltik.

Videón, ahogy Magyar Péter emberei elmenekültek az Origo kérdései elől a balhéba fulladó közgyűlésen