Két-három év múlva emelkedni fognak a tankönyvárak, ha egy multinacionális cég vásárolja meg a Nemzeti Tankönyvkiadó Rt.-t – mondta Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke, utalva arra, hogy a kormány döntött a társaság privatizációjáról, és német, illetve holland cégek – például a Cornelsen – érdeklődnek is ez iránt. A politikus attól tart, hogy a jövőbeni többségi tulajdonos először a konkurens kiadók ellehetetlenítése céljával olcsóbban adja a tankönyveket, ám később – monopolhelyzetbe kerülve – jelentősen emeli árait. Kifogásként említette még, hogy az új tulajdonos várhatóan nemzetközi műhelyeinek kiadványait „magyarítja” majd, azaz – mint fogalmazott – instant, bármely kultúrában könynyen, gyorsan oldódó tankönyvek kerülnek majd az iskolákba.
A Fidesz alelnöke kitért pártja oktatási területet érintő költségvetési módosító javaslataira is. Hangsúlyozta: húszszázalékos normatívaemelésre volna szükség a közoktatásban, máskülönben az ígért hatszázalékos béremelést csak nyolcezer fős létszámleépítéssel lehet majd elérni. Szólt az oktatási tárca által tervezett kht. létrehozásáról, amely szerinte nem lesz egyéb, mint gigantikus árnyékminisztérium.
Erre reagálva az oktatási tárca közleményében leszögezte: nem lesz „árnyékminisztérium” a tárcánál. Elismerik, az elképzelések között szerepelt egy olyan változat, amely kht. létrehozására tett javaslatot, ezt azonban a minisztérium vezetése elvetette. Hozzáteszik: örömmel veszik, hogy Pokorni Zoltán szerint is csökkenteni fogja a tankönyvek árát a Nemzeti Tankönyvkiadó részleges privatizációja. – A tárca vezetése azért ragaszkodott a 25 + 1 százalékos állami tulajdon megőrzéséhez, hogy megfelelő befolyást gyakorolhasson a cég döntéseiben – hangsúlyozzák.

Újabb bizonyíték Ruszin-Szendi kettős játékára: Zsaluzsnijjal fotózkodott Budapesten