Elejtették a főügyészség közbelépésére a hivatalos titok megszegésének vádját Katharine Gun ellen, aki „lelkiismereti megfontolásból” kiszivárogtatta, hogy amerikai és brit hírszerzők az iraki háborút megelőző diplomáciai csatározások idején lehallgatták a Biztonsági Tanács akkori nem állandó tagjainak, sőt még Kofi Annan főtitkárnak a bizalmas kommunikációit is. A vád elejtését a brit média zöme úgy magyarázza, hogy kínos lett volna a titkos szolgálatok és a kormány számára az ügy tárgyalása.
Claire Short, aki annak idején a külföldi segély minisztere volt, maga is úgy nyilatkozott, hogy volt tudomása a brit–amerikai akcióról. Tony Blair tegnapi sajtóértekezletén azt mondta, hogy Claire Short nyilatkozata „felelőtlen és elfogadhatatlan”, de nem volt hajlandó választ adni arra a kérdésre, hogy a miniszter – és a bíróság elé idézett titkosszolgálati tisztviselőnő – állításai megfeleltek-e az igazságnak. A miniszterelnök azt mondta: „Ebből ne vonják le azt a következtetést, hogy az állítások igazak. Egyszerűen nem vagyok hajlandó a titkos szolgálatok munkájáról beszélni.”
A nemzetközi jogba ütközne brit ügynökök bármilyen kémkedése Kofi Annan után – jelentette ki a világszervezet. Andreas Nicklisch, az ENSZ-iroda helyettes vezetője szerint az Annan utáni brit kémkedésről szóló állítások nem érték váratlanul, mindig gyanították.

Orbán Viktor elárulta, mi kell a békés együttéléshez – videó