Hat Budapest környéki helyszínre várják ma a szervezők az agrártüntetésben résztvevőket. A rendőrség készül az újabb eseményekre, de kérdésünkre az Országos Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese cáfolta a Magyar Demokrata Fórum értesülését, miszerint a hatóság a demonstrációk erőszakos megakadályozására készül.
A gazdák ennek ellenére úgy érzik, hogy folyamatosan nyomás alatt állnak, ezért európai uniós megfigyelők behívását is fontolgatják. A rendőrség több helyszínen megtiltotta a demonstrációval ellentétes sávban a gyalogosközlekedést, így mától jogszerűtlen a forgalomlassításnak az a módja, amelyet a tüntetőkkel szimpatizáló soltiak csoportja választott. (Múlt pénteken egy csoport gyalogos zárta el hosszabb időre a közlekedést.)
A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) és az agrárszervezetek képviselői között szombaton eredmény nélkül félbeszakadt és ma újrainduló tárgyalásokat – az eddigiek ismeretében – a gazdák nem várják nagy reményekkel.
Paulina László, a demonstrációs bizottság egyik tagja szerint mostanra bizonyossá vált, hogy a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumnak nincs pénze ahhoz, hogy hatékonyan tudjon fellépni a magyar agrárium további ellehetetlenülése ellen, ezért célszerű volna, ha a Pénzügyminisztérium vezetősége is részt venne az egyeztetésben. A tárgyaláson egyébként nem csupán a tejválság megoldásáról, de a felhasználható európai uniós pénzekről, továbbá a gazdákat hátrányosan érintő általános forgalmiadó-rendelet megváltoztatásáról is szó lesz.
A tiltakozó gazdatársadalom egyébként várja a helyzetükkel szintén elégedetlen fuvarozók csatlakozását is. Az érintettek úgy tervezik: a hét második részében egy, a budapesti Kossuth téren megrendezendő nagygyűlésen számolnak be arról, hogy mit is értek el a tárgyalásokon a szaktárcával, illetve a Pénzügyminisztériummal.

Ez vár a magyar nyugdíjasokra 2025-ben – jó hír érkezett