Felemás képet vázoltak fel a kutatás-fejlesztés jövőjéről a Magyar Innovációs Szövetség tegnapi közgyűlésén felszólaló szakemberek: egyrészt bizakodtak az átalakuló intézményi rendszer és a megnyíló uniós források miatt, másrészt hangoztatták, hogy mély gödörből kell kikecmeregniük. Pakucs János, a szervezet vezetője a pozitív változások közé sorolta, hogy január elsejével megalakult a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal, s alakulóban van a kutatási és technológiai innovációs tanács.
Boda Miklós, a szervezet előző elnöke a magyar kutatók anyagi ellehetetlenülése kapcsán elmondta, hogy az innovációra fordítható öszszeg reálértékben a nyolcvanas évek szintjét sem éri el. Tavaly például egy fillér pályázati pénz sem jutott kutatásokra. Boda Miklós felhívta a figyelmet arra, hogy hazánkban a legtöbb szabadalmat benyújtó biotechnológiai cégek között egy magyar tulajdonú vállalkozás sincs.
Baráth Etele, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal elnökének tájékoztatása szerint a pénzhiánytól sújtott szektornak az EU-s forrásokkal több mint ezermilliárd forint jut.

Órák óta várt a klinikán, de nem is sejtette, hogy ilyesmi megtörténhet vele