Valami történt a brókercég irataival

Az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságán elismerték, hogy „valami történt” a K&H Equities Rt. bizonyos irataival, a nyilvánosságot viszont csak akkor tájékoztatják, ha minden tekintetben tisztázták az ügy körülményeit – reagált Gera Antal ezredes lapunk értesülésére azzal kapcsolatban, hogy a brókercégnél dokumentumok tűntek el a nyomozás elrendelése előtt.

Török László
2004. 02. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lapunk értesülését, miszerint még a nyomozás elrendelése előtt iratok tűntek el a K&H Equitiesnél, és már a feltételezett elkövetőket is azonosították, a rendőrség nem erősítette meg, de nem is cáfolta. Gera Antal, a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság (SZBEI) vizsgálati osztályának vezetője az MTI-nek elmondta, hogy „valami történt” a dokumentumok körül. Az ezredes leszögezte: további vizsgálatokra van szükség, hogy a cselekmény körülményeit, illetve az abban részt vevők szerepét tisztázzák. A nyilvánosságot csak ezután fogják tájékoztatni.
Ismert, a Bácskai János ellen folyó büntetőeljárás során merült fel, hogy a brókercég ipari kamerái rögzítették, amint valaki iratokat ad ki a társaság épületéből.
Korábban lapunk is megírta, hogy a K&H Equities Rt. volt felügyelőbizottsági elnöke, Orosz András közreműködött abban, hogy Kulcsár Attila felfüggesztése után be tudjon menni a K&H Medicina Egészségpénztárhoz. Ez azért volt fontos az exbrókernek, mert a bank számítógépén így hamis ügyfélkimutatásokat tudott készíteni. A pénzintézet belső vizsgálata nem talált arra vonatkozó adatot, hogy Orosz érintett lenne a visszaélésekben.
A Bácskai-perben a tábornok beszámolt egyik június végi, Kulcsárral folytatott beszélgetéséről, amiből kitetszett, hogy a K&H Bank volt ügyvezető igazgatóját zaklatják. A Népszabadság megírta: nem derült ki egyértelműen, hogy miután Kulcsár külföldre távozott, megzsarolta-e őt egyik ügyfele, és átadott-e a bróker a szóban forgó személynek nyolcvanmillió forintot. Az ügyben állítólag zsarolóként fellépő ügyfelet ez idáig csak tanúként hallgatták ki.
A Kulcsár-üggyel összefüggésben bűnpártolással, illetve államtitoksértéssel vádolt Bácskai János dandártábornok perében ma hirdeti ki elsőfokú ítéletét a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa. A vád szerint a nemzetbiztonsági tiszt – aki jelenleg a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ felfüggesztett főigazgatója – azzal követett el bűnpártolást tavaly nyáron, hogy bár rendelkezett információkkal a Kulcsár Attila által elkövetett bűncselekményekről, fellépett annak érdekében, hogy az arra utaló iratok ne kerüljenek a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének birtokába. Az államtitoksértést pedig azzal követte el a vádlott az ügyészség szerint, hogy a munkahelyéről hazavitt egy szigorúan titkos minősítésű iratot és azt az íróasztalán találták meg a Kulcsár-ügyben házkutatást tartó katonai ügyészek. A katonai ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést, s a tábornok lefokozását kérte, míg a védelem felmentést indítványozott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.