Lapunk értesülését, miszerint még a nyomozás elrendelése előtt iratok tűntek el a K&H Equitiesnél, és már a feltételezett elkövetőket is azonosították, a rendőrség nem erősítette meg, de nem is cáfolta. Gera Antal, a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság (SZBEI) vizsgálati osztályának vezetője az MTI-nek elmondta, hogy „valami történt” a dokumentumok körül. Az ezredes leszögezte: további vizsgálatokra van szükség, hogy a cselekmény körülményeit, illetve az abban részt vevők szerepét tisztázzák. A nyilvánosságot csak ezután fogják tájékoztatni.
Ismert, a Bácskai János ellen folyó büntetőeljárás során merült fel, hogy a brókercég ipari kamerái rögzítették, amint valaki iratokat ad ki a társaság épületéből.
Korábban lapunk is megírta, hogy a K&H Equities Rt. volt felügyelőbizottsági elnöke, Orosz András közreműködött abban, hogy Kulcsár Attila felfüggesztése után be tudjon menni a K&H Medicina Egészségpénztárhoz. Ez azért volt fontos az exbrókernek, mert a bank számítógépén így hamis ügyfélkimutatásokat tudott készíteni. A pénzintézet belső vizsgálata nem talált arra vonatkozó adatot, hogy Orosz érintett lenne a visszaélésekben.
A Bácskai-perben a tábornok beszámolt egyik június végi, Kulcsárral folytatott beszélgetéséről, amiből kitetszett, hogy a K&H Bank volt ügyvezető igazgatóját zaklatják. A Népszabadság megírta: nem derült ki egyértelműen, hogy miután Kulcsár külföldre távozott, megzsarolta-e őt egyik ügyfele, és átadott-e a bróker a szóban forgó személynek nyolcvanmillió forintot. Az ügyben állítólag zsarolóként fellépő ügyfelet ez idáig csak tanúként hallgatták ki.
A Kulcsár-üggyel összefüggésben bűnpártolással, illetve államtitoksértéssel vádolt Bácskai János dandártábornok perében ma hirdeti ki elsőfokú ítéletét a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa. A vád szerint a nemzetbiztonsági tiszt – aki jelenleg a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ felfüggesztett főigazgatója – azzal követett el bűnpártolást tavaly nyáron, hogy bár rendelkezett információkkal a Kulcsár Attila által elkövetett bűncselekményekről, fellépett annak érdekében, hogy az arra utaló iratok ne kerüljenek a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének birtokába. Az államtitoksértést pedig azzal követte el a vádlott az ügyészség szerint, hogy a munkahelyéről hazavitt egy szigorúan titkos minősítésű iratot és azt az íróasztalán találták meg a Kulcsár-ügyben házkutatást tartó katonai ügyészek. A katonai ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést, s a tábornok lefokozását kérte, míg a védelem felmentést indítványozott.

Elkezdődött az érettségi: mutatjuk, milyen feladatokat kaptak a diákok