Bugár lemondatná Dzurindát

Ha Mikulás Dzurinda az Európai Unióhoz való csatlakozás másnapján, 2004. május 2-án lemondana miniszterelnöki posztjáról, azzal elősegítené Szlovákia politikai stabilizálódását – vélekedik Bugár Béla, a Magyar Koalíció Pártjának elnöke.

Hírösszefoglaló
2004. 04. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Távozásával a jelenlegi kormánykoalíciónak és önnön pártjának is esélyt teremtene ahhoz, hogy további elvtelen alkuk nélkül befejezze a reformokat, önmaga előtt pedig megnyitná az utat, amelyen később méltósággal, hiteles politikusként térhetne vissza a közéletbe – fejtette ki egyértelműen véleményét Bugár Béla egy frissen megjelent könyvben.
A Dzurinda vezette koalíciós kormányhoz tartozó Magyar Koalíció Pártjának (MKP) elnöke, aki egyben a szlovák parlament első alelnöke, ennél árnyaltabban ugyan, de már korábban is többször jelezte, hogy a tartós válsággal küszködő kormány fejének távoznia kellene. Az Olyan országban élek… című „beszélgetőkönyvet” az ismert pozsonyi Kalligram kiadó két nyelven, magyarul és szlovákul jelentette meg. A Bugárt kérdező Szigeti László, a Kalligram alapítója és felelős kiadója 2002 szeptembere és 2004 februárja között tett fel folyamatosan kérdéseket a politikusnak. Bugár Béla számos olyan időszerű kérdésről fejti ki véleményét, amely alapvető vonatkozásokban érinti a szlovákiai magyar kisebbség sorsát, az Európai Unió küszöbén álló Szlovákia helyzetét.
*
Lendületesen és az élet egyre több területén fejlődnek a szlovák–ma-gyar kapcsolatok – hangsúlyozta egymással egyetértve a Közösen Európába, közösen Európáért című konferencia megnyitásakor tegnap Párkányban a szlovák és a magyar külügyminiszter. Eduard Kukan szlovák külügyminiszter elmondta: a kétoldalú kapcsolatokra a családias jelző illik a legjobban. Kukan a következő időszak teendői között említette az Ipoly közúti hídjainak, valamint a Drégelypalánk és Ipolyság közti vasútvonal helyreállítását. Kovács László külügyminiszter elmondta: Magyarország és északi szomszédja számára az EU-hoz való csatlakozás két fontos hasznot hoz: egyrészt nő a két állam biztonsága, másrészt várhatóan minél hamarabb érezhetően javulnak az emberek életkörülményei.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.