Adócsökkentés helyett az adóterhek növekedése vár a családokra és a vállalkozókra az európai parlamenti választások után – ettől tarthatunk Varga Mihály (Fidesz) szerint, aki napirend előtti felszólalásában felidézte azt a sajtóhírt, amely szerint a kormány a családi adókedvezmény visszavonására készül. Mint mondta, 13 év óta idén következett be a legmagasabb adóteher-növekedés: emelkedett az egészségügyi járulék, az áfa, egyes jövedéki termékek adója, a vállalkozók esetében új adónemeket vezettek be, számos kedvezményt megvontak. Erre Veres János pénzügyminisztériumi államtitkár azt felelte: a vállalkozók esetében szélesedtek az adókedvezmények, a tervezett adóreform nyomán pedig az átlagos jövedelműeknek várhatóan nem kell majd a legmagasabb adókulccsal adózniuk.
Tegnap valamennyi párt támogatásáról biztosította az európai részvénytársaságokról szóló javaslatot annak vitájában. A jogszabály lehetőséget teremtene például arra, hogy egy létező rt.-t új vállalat alapítása és a meglévő megszüntetése nélkül lehessen átvinni egy másik uniós országba. Az uniós jogharmonizációval indokolta a környezetvédelemmel összefüggő törvények módosítását Kis Zoltán, a szaktárca államtitkára. Az MSZP és az SZDSZ módosításokkal támogatásáról biztosította az indítványt. A Fidesz szerint azonban a kormány „a jogharmonizáció leple alatt” szeretne lazítani a szabályokon, hogy megfelelhessen a lobbiérdekeknek. Pap János (Fidesz) kifejtette: a módosítással a környezetvédelem pozíciója tovább romlik.
A Fidesz megvédte az önkormányzatok autonómiáját: megakadályozta „a járási tanácsokat idéző szisztéma bevezetését” a többcélú kistérségi társulásokról a kormány által előterjesztett javaslatok ügyében – jelentette ki Kovács Zoltán és Mikes Éva országgyűlési képviselő.
Feljelentés a tüntetők ellen. Megérkezett a Pesti Központi Kerületi Bíróságra a feljelentés azzal a négy fiatallal kapcsolatban, aki Ki Irakból! feliratú transzparenssel és röpcédulákkal zavarta meg az Országgyűlés hétfői ülését. A feljelentés rendzavarás szabálysértésről szól. Az üggyel rendes eljárás keretében foglalkoznak, így a bíró ma tanulmányozza az iratokat, majd dönt a tárgyalás időpontjáról.