A magyar egyetemek és főiskolák „teljes tönkretételét, illetve a diploma elértéktelenedését jelenti” a szaktárca által készített Magyar Universitas Programban szereplő kétszakos képzés lineáris bevezetése – vélekedett Pálinkás József, a Fidesz kulturális tagozatának elnöke. A volt oktatási miniszter szerint hibás az a koncepció, amely alapján az új felsőoktatási törvényt kidolgozná az Oktatási Minisztérium.
A tanácskozáson mindenki egyetértett abban, hogy az oktatás felhígult, alulfinanszírozott, illetve romlik a minősége, majd felhívták a figyelmet arra, hogy több intézmény az idén már egyetlen külföldi szaklapot vagy folyóiratot sem tudott megrendelni. Az eszmecserén elhangzott, hogy a mértékadó vezetők többsége szemléletváltást sürget.
Az egybegyűltek hangsúlyozták az egységes fellépés és az érdekérvényesítés fontosságát.
– Úgy látszik, nem kell több jól képzett szakember a mai magyar politikának – vélte Lányi András egyetemi docens, a Védegylet szóvivője. Szabó Gábor, a Szegedi Egyetem professzora szerint óriási bajok vannak, a rendszerben „benne van a pokolgép”. Hozzátette: így Magyarország az EU-ban csak „tányérmosónak készülhet”.
Az értekezlet végén a nagy tekintélyű tudósok megegyeztek abban, hogy kifogásaikról és javaslataikról levélben értesítik Magyar Bálint oktatási minisztert.

Gázolás miatt állt le a közlekedés Sárospataknál