Idén június elsején 11 órakor történelmi pillanat tanúi lehettek a monacói GP nézői: a világon elsőként láthatták, amint mozgásba lendül és végigszáguld a szűk utcákon a Porsche legújabb csodafegyvere. Kevés gépkocsit ér akkora megtiszteltetés, hogy a Forma-1 mezőnyét felvezetve mutatkozhat be a közönségnek – ám olyan autó is kevés akad, mint a Ferrari megleckéztetésére hivatott, a legmodernebb technológiák felhasználásával megalkotott Carrera GT.
A Porsche versenysportban szerzett minden tapasztalatát belesűrítették ebbe a 4,6 méter hosszú, mindössze 1380 kilós sportkocsiba. A kivételesen csekély tömeget egy merőben új és méregdrága, utcai autón korábban soha nem alkalmazott megoldás: a szénszálas karosszéria tette lehetővé. A csupán néhány elemből, különleges eljárással összeillesztett váz tömege alig haladja meg az egy mázsát, szilárdsága és a kidolgozás pontossága azonban messze meghaladja a hagyományos acél konstrukciókét. Az üléskeretek és a kiemelhető tetőelemek mellett az autó teljes, áramlástanilag tökéletesített alvázborítása, valamint a motort és a futóművet tartó segédvázak is ebből a különlegesen erős és könnyű polimerből készültek. A karbonszövetnek esztétikai szerepet is szánt a Porsche: a küszöböknél, az ajtópaneleknél és a hatalmas kipufogóvégek környékén burkolatlanul hagyták a hamisítatlan versenyhangulatot árasztó anyagot.
A következetes, mindenre kiterjedő súlycsökkentés eredményeként a versenysportból származtatott V10-es benzinmotor egy-egy lóerejének csupán 2,25 kg teherrel kell megbirkóznia. Az 5,7 literes, változó szelepvezérlésű motor 8000/perc fordulatszámon 612 lóerőt szabadít a 20 collos hátsó kerekekre, legnagyobb forgatónyomatéka 590 Nm. A mérnökök nyilván jóval nagyobb teljesítményt is ki tudtak volna csikarni a könnyűfém blokkból, azonban – utcai használatra szánt modellről lévén szó – a környezetvédelemre is gondolniuk kellett. A GT így meglepően takarékos jármű lett: vegyes üzemű átlagfogyasztása nem éri el a 12 litert 100 km-en, károsanyag-kibocsátása pedig megfelel a 2005-től kötelező érvényű előírásoknak.
A hátsó tengely fölött elhelyezett blokk keresztben beépített, hatfokozatú sebességváltón és kerámia tárcsás tengelykapcsolón keresztül hajtja meg a magnézium kerekeket. Nem csak a kuplungnál alkalmazták azonban – a világon elsőként – ezt a kivételes hőtűrésű, hosszú élettartamú és csekély tömegű anyagot, hanem a fékeknél is. A 38 centiméteres féktárcsák és a hatdugattyús alumínium nyergek a versenypályákról származnak, csakúgy, mint a futómű, amelyet az 1998-as Le Mans-i bajnok 911 GT1-től kölcsönöztek. Legfeljebb a négycsatornás blokkolás- és kipörgésgátló emlékeztetnek minket arra, hogy közúti modellel van dolgunk.
Az utastér kialakításakor is a sportos tradíciókat követte a gyár. A súlycsökkentés elsődleges szempont volt, ezért itt is a szénszál és a magnézium uralkodnak. A magasra helyezett sebességváltó gombját rétegelt nyír- és kőrisfából esztergálták, az 1970-es Le Mans-i győztes Porsche 917 emléke előtt tisztelegve. A luxuspiac kívánalmai azonban némi ballasztot is szükségessé tettek: ilyen a felár nélküli opcióként kínált fedélzeti információs egység, amely kifejezetten az autóhoz tervezett Bose audio berendezést, saját e-mail címmel rendelkező kommunikációs egységet és műholdas navigációs rendszert tartalmaz. Ugyancsak alapáron jár az autóhoz az a hét bőröndből álló készlet, amelynek egyes darabjai pontosan illeszkednek az ajtóban, a műszerfalban, a padlóban és az ülések mögött kialakított üregekbe. Nem véletlen, hogy minden négyzetcentimétert igyekeztek kihasználni, hiszen a Carrera GT orrában csupán egy 76 literes csomagtér-kezdemény lapul – igaz, egy olyan autó esetében, amely kevesebb mint 10 másodperc alatt gyorsul 200 km/h-ra, már ez is meghaladja az elvárásokat.

Magyar Péter nem vette észre, hogy saját magát ássa el