Börtön kémkedésért
Koblenz. Két év felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek szerdán Németországban egy magyar származású svéd állampolgárt hazaárulásban való bűnsegédi közreműködésért. A 64 éves K. Sándor bevallotta, hogy az amerikai katonai titkokat kelet-európai titkosszolgálatoknak kiszolgáltató Clyde Lee Conrad amerikai tiszthelyettes futáraként tevékenykedett. A vádirat szerint K. Sándor 1956-ban emigrált Magyarországról Svédországba. 1967-ben vállalta, hogy együttműködik a szocialista Magyarország titkosszolgálatával. (MTI)
Elnökválasztás Macedóniában
Szkopje. Elnökválasztást tartottak tegnap Macedóniában. A szavazók négy jelölt közül választhattak, hogy kit látnának szívesen a februárban repülőszerencsétlenségben elhunyt Borisz Trajkovszki utódjaként. Az elnöki tisztségéért Branko Crvenkovszki jelenlegi miniszterelnök, Szaszko Kedev, a szláv többségi ellenzék jelöltje és Gzim Ostreni, a kormánypárti albán kisebbség jelöltje mellett az ellenzéki albán politikai erők részéről Zidi Xhelil szállt versenybe. Április 28-án valószínűleg második fordulót tartanak a két legtöbb szavazatot szerző jelölt – várhatóan Crvenkovszki és Kedev – részvételével. (MTI)
Cheney sürget
Peking. Agresszívabb fellépést sürgetett szerdán pekingi tárgyalásain az észak-koreai válság ügyében Dick Cheney amerikai alelnök. A megbeszéléseken központi szerepet kapott a tajvani kérdés is. Az idő nem nekünk dolgozik – jelentette ki a tárgyalások után egy tisztviselő, hozzátéve, Abdul Kádír Hán, az illegális nukleáris exporttal vádolt pakisztáni tudós vallomása után semmi kétsége nincs Washingtonnak, hogy Phenjan képes atomfegyver előállítására. Az Egyesült Államok a februári pekingi tárgyalásokon, amelyen Kína, a két Korea, Oroszország és Japán vett részt, leszögezte: az észak-koreai nukleáris program „teljes és visszafordíthatatlan leszerelését” követeli. (MTI)

Orbán Viktor országúti harcosokkal találkozott