A narancssárga pólóban fellépő fiatalok egy azonos színű transzparenst helyeztek el az ülésterem karzatán, amelyen a Ki Irakból felirat szerepelt, majd hasonló szövegű röpcédulákat szórtak a képviselők közé. Az ülést vezető Szili Katalin (MSZP) házelnök eltávolításukra utasította a biztonsági szolgálatot, és bejelentette: a házbizottság kivizsgálja a történteket. A rendkívüli és példátlan eset miatt Áder János, a Fidesz frakcióvezetője azonnali vizsgálatot követelt annak kiderítésére, hogyan juthattak be a rendzavarók az épületbe, és kitől kaptak belépési engedélyt. A látogatójeggyel érkező tiltakozók röpcéduláin az Ahimsa csoport aláírása szerepelt. Fellépésükre röviddel azt követően került sor, hogy Herényi Károly (MDF) frakcióvezető napirend előtti felszólalásában kifejtette: az iraki szerepvállalás ügyében pártja nagyobb politikai aktivitást vár a kormánytól a békés politikai rendezés céljából.
A fiatalok kivezetésüket követően újságírók kérdésére elmondták: céljuk az iraki háború elleni tiltakozás volt, azt szeretnék, ha a katonákat kivonnák Irakból. Úgy vélték, a háború kezdetektől igazságtalan, hiszen nem találtak tömegpusztító fegyvereket. A házbizottság rendkívüli ülése után Szili Katalin elmondta: az Országgyűlés főigazgatóját felkérték arra, hogy két héten belül tegyen javaslatot, hogyan lehetne szigorítani a vendégek beléptetését, illetve látogatási rendjét. Kifejtette: azt is meg kell vizsgálni, hogy a levezető elnök a bíróságokhoz hasonlóan szabálysértési eljárást kezdeményezhet-e a rendzavarókkal szemben. Az akciójukért felelősséget vállaló tiltakozókat rövid fellépésük után a teremőrök kivezették a vendégek számára fenntartott karzatról, és átadták a Köztársasági Őrezred munkatársainak, majd az V. kerületi rendőrkapitányságon állították elő őket.
Kormos Endre, a BRFK ügyeletvezetője elmondta: a négy előállított személlyel szemben rendzavarás miatt indított eljárást a rendőrség. Mint közölte, kihallgatásuk után a gyanúsítottak távozhattak a kapitányságról, az ügy aktáját pedig gyorsított eljárásban továbbítják a bíróságra.
Vezércikk a 7. oldalon
Felmérés HM-rendelésre. A Szonda Ipsos telefonos felmérése szerint a magyar katonák iraki jelenlétét a megkérdezettek 59 százaléka támogatja, 34 százaléka ellenzi, hét százaléka pedig bizonytalan. A Honvédelmi Minisztérium felkérésére még a madridi merénylet előtt készített kutatás szerint a lakosság 97 százaléka tud arról, hogy a nemzetközi misszióban hazánk is részt vesz, és túlnyomó többsége úgy véli: a NATO-tagságunk kellő védettséget biztosít az esetleges külső támadásokkal szemben.